EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Robert Glasper Experiment

Ethno Jazz Festival: Robert Glasper Experiment

pon., 3 listopada 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Robert Glasper - zdobywca Grammy powraca do Wrocławia!

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert światowej sławy pianisty, laureata nagrody Grammy, Roberta Glaspera z zespołem ROBERT GLASPER EXPERIMENT!

Po entuzjastycznie przyjętym koncercie na fastiwalu Jazz Nad Odrą w kwietniu ubiegłego roku, artysta powraca do Wrocławia, by 3 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze dać koncert promujący jego najnowszą płytę "Black Radio 2". Robert Glasper w lutym 2013 dostał nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album R&B za album "Black Radio". 

W sierpniu 2012 roku, krytycy najpoważniejszego jazzowego pisma "Down Beat" uznali Glaspera i jego jazzowe trio za wschodzącą gwiazdę („Rising Star”).

Glasper ma na swoim koncie sześć solowych albumów. Muzyk współpracował z takim gwiazdami, jak Erykah Badu, Kanye West czy Jeremy Pelt

Na albumie "Black Radio 2" gościnnie występuje sama śmietanka światowej sławy wokalistów - Common, Patrick Stump, Brandy, Jill Scott, Dwele, Marsha Ambrosius, Anthony Hamilton, Faith Evans, Norah Jones, Snoop Dogg, Lupe Fiasco, Luke James, Emeli Sandé, Lalah Hathaway i Malcolm-Jamal Warner.

Robert Glasper od dawna stoi jedną nogą w jazzie, a drugą w hip-hopie i R&B. Współpracował z Q-Tipem, raperem, na którego płycie „The Renaissance” z 2008 roku grał na instrumentach klawiszowych i dla którego współtworzył singiel „Life Is Better” (pojawia się na nim również Norah Jones). Glasper pełni też funkcję dyrektora muzycznego zespołu koncertowego Mos Defa, a także brał udział w trasie koncertowej Maxwella, artysty R&B i wielokrotnego zdobywcy platynowej płyty.

Los Angeles Times napisał kiedyś, że „lista pianistów jazzowych potrafiących wrzucić odniesienia do J Dilla w cover Theloniousa Monka jest krótka, ale niewielu pianistów jazzowych jest Robertem Glasperem”, dodając, że „czuje się on tak samo swobodnie w świecie hip-hopu, jak i jazzu” i chwaląc jego organiczny sposób, w jaki „buduje on mosty pomiędzy tymi dwoma muzycznymi przyczółkami”.

We Wrocławiu ROBERT GLASPER EXPERIMENT wystąpią w składzie:

Robert Glasper – piano
Derrick Hodge  -bass
Mark Colenburg- perkusja
Casey Benjamin – sax/vocoder/synth

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca stojące:
100 zł – pierwsze 200 szt.
120 zł – przedsprzedaż
140 zł – w dniu koncertu

Miejsca siedzące:
150 zł - balkon

Bilety
Sprzedaż zakończona.