EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Tinariwen

Ethno Jazz Festival: Tinariwen

niedz., 23 października 2011, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Muzyka Tinariwen to dźwięki pustyni, rytm tradycyjnej muzyki tuareskiej, afrykański blues. Historia grupy zaczyna się w 1982 roku w obozie Tuaregów w Libii, to stamtąd ci gitarowi poeci i duchowi rebelianci rozpoczęli swoją podróż na sceny świata. Ich kompozycje to głos w sprawie wolności i autonomii dla południowosaharyjskiego ludu, jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na współczesnej mapie dźwięku. Tinariwen to pierwszy zespół z tego kręgu kulturowego używający gitar elektrycznych, według Roberta Planta (Led Zeppelin) i Thoma Yorke'a (Radiohead), grupa ma szansę zostać najlepszym współczesnym zespołem rockowym.

Pierwszy studyjny album Tinariwen - "The Radio Tisdas Sessions" ukazał się na CD w 2002, jednakże zespół ma na swoim koncie sporą liczbę amatorsko rejestrowanych kaset. Druga płyta zespołu zatytułowana "Amassakoul" ("Podróżnik") przyniosła tej formacji międzynarodowy rozgłos i zaowocowała koncertami na całym świec
ie, m.in. na festiwalu Roskilde, czy u boku Carlosa Santany i The Rolling Stones. W Polsce Tinariwen dali niezwykle entuzjastycznie przyjęty występ na festiwalu Open'er w 2010 roku, teraz wracają na 2 wyjątkowe koncerty.

We Wrocławiu Tinariwen zaprezentują premierowe utwory z zapowiadanej na wrzesień piątej w ich dorobku płyty, zatytułowanej Tassili, na której wokalnie wsparły ich gwiazdy amerykańskiej sceny altrockowej: Tunde Adebimpe i Kyp Malone z TV On The Radio oraz gitarzysta Wilco, Nels Cline.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

79 zł - pierwsze 300 szt. 
89 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu
120 zł - miejsca siedzące ( balkon)

Bilety
Sprzedaż zakończona.