EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Tito Paris

Ethno Jazz Festival: Tito Paris

śr., 12 czerwca 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Tito Paris – gwiazda z Wyspa Zielonego Przylądka - zaśpiewa we Wrocławiu!


12 czerwca, w ramach wspólnego projektu Ethno Jazz Festival i Siesta w Studio, we wrocławskiej  Synagodze Pod Białym Bocianem wystąpi Tito Paris.

Gwiazda fado Mariza nazwała go najwspanialszym głosem z Cabo Verde, jednym z najbardziej niezwykłych - nagrała z nim duet na swojej płycie "Terra". W rodzinnym kraju mówią o nim: "Skarb, drogie dziecko wyspy Sao Vincente". Któż mógłby lepiej złożyć hołd zmarłej w ubiegłym roku wielkiej artystce z Wysp Zielonego Przylądka, Cesarii Evora, jak nie jej krajan - Tito Paris. 

Wrocławski koncert będzie ukłonem w stronę wielkiej Cesarii, wieczorem tęsknej, kabowerdyjskiej morny. 

Tito Paris urodził się i wychował na Wyspach Zielonego Przylądka, ale od lat mieszka w Lizbonie. Prowadził tam słynny Club B. Leza, w którym odbywały się legendarne koncerty z udziałem wielu gwiazd muzyki caboverdyjskiej. 

Występował z takimi artystami jak Anna Firmino, Mariza, Maria Joao Quadros, Nancy Vieira, Otis, Paulo Flores, a także z Anną Marią Jopek. 

Nagrał kilka albumów, z których w "Sieście" prezentowane były cztery: "Graca de tchega" (1996), "Live in Lisbon at Club B. Leza" (1998), "Acustico" (2007) i "Acustico Aula Magna" (2010). Występował gościnnie na płytach innych artystów, np. "Fado Mulato" (Maria Joao Quadros), Lus (Nancy Vieira), "Mozamverde" (Otis), "Sobremesa" (Anna Maria Jopek), Terra (Mariza), "Xe Povo" (Paulo Flores).

Reprezentuje muzykę kabowerdyjską na różnego rodzaju składankach, np. "Novo Homem na Cidade", "Putumayo Presents: Cape Verde", a także SIESTA 4. Muzyka Świata, SIESTA 5. Muzyka Świata oraz SIESTA 7. Muzyka Świata & Stare Radio. Dużo koncertuje. W Polsce wystąpił 27.04.2012 r. w Gdańsku, na Siesta Festival 2012.

Bilety:
130 zł – I miejsca
100 zł – II miejsca
75 zł – III miejsca
45 zł – wejściówki (studenci i uczniowie) 

Źródło: Ethno Jazz Festival

Bilety
Sprzedaż zakończona.