EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: TOUCH OF IRELAND - Carrantuohill, Treblers

Ethno Jazz Festival: TOUCH OF IRELAND - Carrantuohill, Treblers

czw., 14 listopada 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

TOUCH OF IRELAND - widowisko muzyczno- taneczne w Synagodze Pod Białym Bocianem

 

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury celtyckiej  na rewelacyjne przedstawienie “Touch of Ireland” w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Treblers.

14 listopada, w ramach prestiżowego cyklu „Muzyka Świata w Synagodze Pod Białym Bocianem” prezentującego światowe gwiazdy muzyki etnicznej,  pojawi się okazja do bezpośredniego „dotknięcia Irlandii”.

Touch of Ireland  jest widowiskiem złożonym z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium.  Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`cappella.

Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej “na żywo”.

Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione “żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej autentyczne, a z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością -  skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Touch of Ireland  to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC… i wszystko na żywo!

http://www.touchofireland.pl/index.php?film=1
http://www.touchofireland.pl/index.php?film=2

Bilety:
60 zł – I miejsca 
45 zł – II miejsca 
35 zł – III miejsca
25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.