EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: TOUCH OF IRELAND. THE STORM - Carrantuohill iTrebler

Ethno Jazz Festival: TOUCH OF IRELAND. THE STORM - Carrantuohill &Trebler

śr., 29 października 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

TOUCH OF IRELAND – celtycka muzyka i taniec w Starym Klasztorze! 

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury celtyckiej na rewelacyjne przedstawienie muzyczno – taneczne  “Touch of Ireland. The Storm” w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Treblers. 

29 października, w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego, pojawi się niepowtarzalna okazja do bezpośredniego „dotknięcia Irlandii”.

„Touch of Ireland” jest widowiskiem złożonym z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`cappella.

Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej “na żywo”. 

Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione “żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej autentyczne, a z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością – skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 25 lat zespołu Carrantuohill (Fryderyk w kat. ethno/folk, zdobywca złotej i platynowej  płyty za swoje wydawnictwa, uczestnik największych światowych festiwali folkowych). Swoje taneczne popisyw przedsięwzięciu prezentują natomiast Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, którzy stale rozwijają swoje umiejętności  pod nadzorem najlepszych światowych nauczycieli tańca irlandzkiego. „Touch Of  Ireland. The storm”to już kolejna, rozbudowana wersja pierwotnego programu.  

Nowe układy choreograficzne, nowe kompozycje muzyczne oraz wspaniałe, nowe stroje...

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca siedzące:
60 zł – I miejsca
45 zł – II miejsca
35 zł – III miejsca

Miejsca stojące:
25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.