EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Touch of Ireland - Touch of Poland

Ethno Jazz Festival: Touch of Ireland - Touch of Poland

wt., 20 marca 2012, 19:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

TOUCH OF IRELAND – TOUCH OF POLAND

25 lat zespołu Carrantuohill – zmiana miejsca, składu gości oraz cen biletów

Informujemy że koncert z okazji 25 lecia zespołu Carrantuohill odbędzie się w klubie Eter, a nie,  jak wcześniej planowano,  w hali Orbita. Zmianom uległ tez skład gości, a co za tym idzie ceny biletów. 

Jubileuszowy koncert odbędzie się 20 marca we Wrocławiu w ramach prestiżowego Ethno Jazz Festivalu. Podczas swojej kariery scenicznej zespół Carrantuohill koncertował i nagrywał wspólnie z wieloma gwiazdami zarówno polskimi jak i zagranicznymi,  i część z nich pojawi się na scenie wrocławskiego klubu Eter. Specjalnie do Polski przylatuje z Irlandii Eleanor McEvoy - jedna z najważniejszych artystek współczesnej sceny irlandzkiej. W koncercie wezmą udział również polscy wokaliści  - Muniek Staszczyk i Paweł Kukiz oraz grupa tańca irlandzkiego REELANDIA z gościnnym udziałem Joela Hanny - mistrza tańca irlandzkiego z supergrupy Riverdance.

Zespół CARRANTUOHILL, od 25 lat wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 10 płyt CD i 2 DVD Płyta „INIS” uzyskała status ZŁOTEJ PŁYTY, zaś płyta „SESSION-natural irish & jazz” została nagrodzona FRYDERYKIEM w kategorii ethno-folk.

Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”.

Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni  na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu w gatunku muzyki celtyckiej – „Guinness Irish Festival” w Szwajcarii.

Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych /Przystanek Woodstock, Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Guinness Tour (Rosja), Eurofestival (Rumunia), Teatr ROMA, Sala Kongresowa, Teatr Wielki, Dom Muzyki i Tańca.../

Członkowie zespołu wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes… a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą... prawie wszystko.

„nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”

Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)

Eleanor McEvoy
Czołowa artystka dzisiejszej sceny muzycznej w Irlandii. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Całe swoje życie poświęciła śpiewaniu i graniu na tradycyjnych irlandzkich instrumentach. Ukończyła z wyróżnieniem najbardziej prestiżową w Irlandii uczelnię – Trinity College w Dublinie. W nagrodę uzyskała możliwość zdobywania doświadczenia w ramach szanowanego stypendium w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Irlandii, w 1988 roku, została przyjęta do utytułowanej RTE National Symphony Orkiestra in Ireland. Od 1992 roku jawi się już jako artystka solowa – nie tylko w roli wybitnej wokalistki, ale również kompozytorki własnych utworów. Największy jej przebój „Only a Woman's Heart” wykonany wspólnie z Mary Black został sprzedany w milionowym nakładzie. Prócz wyśmienitego głosu, Eleanor McEVOY posiada również niebanalne zdolności instrumentalne, grając brawurowo na fortepianie, gitarze oraz skrzypcach.

Artystka ma w swym dorobku występy niemal na całym świecie. Koncertuje zarówno solowo, jak i w towarzystwie wielu uznanych muzyków. Chętnie angażuje się w różnorodne, ciekawe projekty artystyczne. Jednym z takich jest piosenka „Little Look” opracowana wspólnie z polską grupą szantową „Banana Boat”. 

Największe magazyny muzyczne (m.in.: „Maverick Magazine”, „Hi-Fi+Magazine”, „Irish Music Magazine”…) wielokrotnie opisywały McEVOY jako

„…jeden z najbardziej zniewalających głosów kobiecych jakie słyszał świat…”.

Aktualne koncerty promują jej najnowszy (dziewiąty) album zatytułowany „Alone”, który ukazał się we wrześniu bieżącego roku i jest kolekcją 12 autorskich kompozycji artystki.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

miejsca siedzące ( balkon):
90 zł – I miejsca,
70 zł – II miejsca

miejsca stojące (parter):
50 zł – normalne
35 zł – studenci i uczniowie 

Bilety
Sprzedaż zakończona.