EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: URMULI (Gruzja)

Ethno Jazz Festival: URMULI (Gruzja)

niedz., 18 września 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zespół Urmuli z Gruzji zagra w Starym Klasztorze!

Miłośników Gruzji zapraszamy 18 września na koncert pochodzącego z Tbilisi zespołu Urmuli. Koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1 w ramach znanego cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze, prezentującego najciekawsze projekty etniczne z całego świata.

Podczas imprezy nie zabraknie okazji do spróbowania znakomitych gruzińskich win, które pozwolą nam pełniej wczuć się w atmosferę koncertu i, choć na krótko, przenieść się wprost do Gruzji.

URMULI to kwintet multiinstrumentalistów i wokalistów. Od ponad 20 lat rozsławiają kulturę muzyczną Gruzji, dając co roku wiele koncertów na całym świecie. Zespół ma w swym repertuarze niezwykle różnorodny repertuar, zarówno muzykę instrumentalną jak i polifoniczne pieśni, datowane na czasy średniowiecza. Tradycyjne ludowe melodie aranżowane są przez muzyków z zespołu, z zachowaniem cech i manier typowych dla gruzińskich pieśni wykonywanych solowo z towarzyszeniem tradycyjnych gruzińskich instrumentów jak i pieśni wielogłosowych, których struktura jest zróżnicowana regionalnie. 

Dziś muzyka polifoniczna jest jednym z głównych elementów, dzięki któremu Gruzja jest rozpoznawalna na całym świecie. A zespół Urmuli prezentuje całą gamę bogactwa muzyki gruzińskiej, jednej z najstarszych kultur pogranicza Europy i Azji, której nieprzerwane tradycje sięgają tysiące lat wstecz, z uwzględnieniem także współczesności.

Skład zespołu :

Nugzar Kavtaradze – śpiew, phanduri, duduk
Shalva Abramashvili – śpiew, chuniri
David Ratiani – śpiew, chonguri-dabali bani
Tamaz Mamaladze – śpiew, phanduri-bani
Gela Tabashidze – śpiew, salamuri

Bilety
Sprzedaż zakończona.