EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Zingaros New Gypsy Tango (Argentyna), gościnnie Ariel Ramirez

Ethno Jazz Festival: Zingaros New Gypsy Tango (Argentyna), gościnnie Ariel Ramirez

wt., 20 maja 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zingaros New Gypsy Tango z Argentyny i Ariel Ramirez zagrają w Starym Klasztorze!

Ariel Ramirez, mieszkający od kilku lat we Wrocławiu argentyński wirtuoz bandoneonu, zaprosił do jedynego koncertu w Polsce swoich muzycznych przyjaciół z Argentyny – zespół Zingaros New Gypsy Tango - i wspólnie wystąpią już 20 maja na Ethno Jazz Festivalu w ramach cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze.

Koncert odbędzie się w klimatycznych gotyckich wnętrzach niedawno otwartego klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1,  w którym coraz częściej będą gościli wybitni artyści z całego świata.

Muzyka Zingaros New Gypsy Tango jest mieszanką tradycyjnych melodii cygańskich z Europy Wschodniej naładowanych euforią i pasją charakterystyczną dla tych ludów połączonych z nostalgią i melancholią tanga.

Muzyka Zingaros jest delikatna i obrazowa. Jej dźwięki przywołują przeżycia i doświadczenia Cyganów z Europy Wschodniej, a połączone są z oryginalnym brzmieniem argentyńskiego tanga.

Piosenki,  śpiewane zarówno po rosyjsku jak i po rumuńsku, a także mistrzowsko wykonywane  utwory instrumentalne, kreślą kolorową paletę dźwięków obrazujących cygańskie opowieści, spotkania przy ognisku, wiosenne poranki i zimowe wieczory oraz tętent galopujących koni.

A wszystko harmonijnie połączone z inspirującym rytmem argentyńskiego tanga.

Zespół  Zingaros New Gypsy Tango tworzą:

Alejandro Montero - gitara,
David Macchione - skrzypce,
Alexander Garate - akordeon

Na wrocławskim koncercie gościnnie wystąpi Ariel Ramirez - bandoneon

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów:
45 zł – miejsca siedzące
30 zł –miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.