EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: ZumbaLand (Gruzja)

Ethno Jazz Festival: ZumbaLand (Gruzja)

śr., 27 listopada 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

ZumbaLand – magia Gruzji we Wrocławiu!


Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury Kaukazu na pierwszy we Wrocławiu koncert gruzińskiego zespołu ZumbaLand. Projekt znakomitego gruzińskiego muzyka Zazy Korinteli w umiejętny sposób łączy gruzińską tradycję z nowoczesnymi, niebanalnymi brzmieniami jazz-rockowymi.

Tajemniczy ZumbaLand zaprezentuje się przed wrocławską publicznością  27 listopada w ramach prestiżowego cyklu koncertowego „Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem”, prezentującego najciekawsze zjawiska muzyki etnicznej z całego świata.

ZumbaLand to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Gruzji. Z powodzeniem łączą różne gatunki muzyki: jazz, fusion, folk, funk, rock. Publiczność uwodzą niesamowitą plastycznością brzmienia, które zdaje się przenosić w odległe przestrzenie, zarówno te geograficzne jak i metafizyczne. Gruzińską tożsamość i kulturę ZumbaLand przeciwstawia kosmopolityzmowi i wszechobecnej popkulturze. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, pasją i rozmaitością brzmień, ukazuje prawdziwą kaukaską duszę. 

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „Wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. W 1994 zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a w 1995 roku ukazał się ich debiutancki album „Czekam na wschód słońca”. Dwa lata później muzycy oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „najlepszy zespół gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 r. nagrał w „krakowskim składzie” płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu. 

Lider zespołu Zaza Korinteli jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na całym świecie. 

http://www.youtube.com/watch?v=knVdFKX6Lnk
http://www.youtube.com/watch?v=z17I7gQKzjo

Bilety:
50 zł – I miejsca
40 zł – II miejsca
30 zł – III miejsca
20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.