EnglishEnglish
 
Bilet jednodniowy (23.08.)

Bilet jednodniowy (23.08.)
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2013

pt., 23 sierpnia 2013

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Przez wiele miesięcy, poza budowaniem tegorocznego line up’u oraz przygotowywaniem wydarzeń towarzyszących ósmej odsłonie Tauron Nowa Muzyka, koncentrowaliśmy się na tym, by festiwal powrócił na swoje stałe miejsce – tereny byłej KWK Katowice, na których stanęły w międzyczasie budynki Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego, stanowiącego część planowanej katowickiej „Dzielnicy Kultury”.

Współpracując z władzami Muzeum, staraliśmy się dopiąć wszystko na ostatni guzik, tak by w ostatni weekend sierpnia, powitał Was oprócz muzyki, także zupełnie nowy festiwalowy teren, wpasowany pomiędzy postindustrialne zabytki i najnowocześniejszą architekturę.

Niestety przeciągająca się tegoroczna zima doprowadziła do
kilkutygodniowego opóźnienia prac wykończeniowych na budowie Muzeum, w związku z czym teren do dziś nie spełnia wszystkich rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, niezbędnych przy organizacji imprez masowych.

W związku z tym, dbając o Wasz komfort i bezpieczeństwo, nie chcąc skazywać naszych gości na zabawę w tumanach kurzu, pomiędzy warczącymi maszynami budowlanymi, podjęliśmy decyzję, by raz jeszcze, podobnie jak w zeszłym roku, zorganizować festiwal na Dolinie Trzech Stawów.

Chcielibyśmy z tego miejsca przeprosić wszystkich z Was, którzy nastawiali się na powrót na kopalnię, kojarzoną z naszym festiwalem praktycznie od samego początku. Nie możemy jednak pozwolić na to, by koncerty odbywały się na nie w pełni przygotowanym i zabezpieczonym terenie.

Mamy nadzieję, że przeniesienie Nowej Muzyki do urokliwego
parku Doliny Trzech Stawów, okaże się równie wielkim sukcesem jak w zeszłym roku. Obiecujemy także, że przyszłoroczna, dziewiąta edycja Festiwalu już na pewno odbędzie się na terenie Muzeum.
Bilety
Sprzedaż zakończona.