EnglishEnglish
 
FFF Club Night: Trust, The Dumplings

FFF Club Night: Trust, The Dumplings

pt., 9 maja 2014, 23:00
( Wejście od godz. 21:00 )


Klub Basen
ul. Marii Konopnickiej 6
00-491, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Trust

Kanadyjski projekt electro-popowy wystąpi w ramach trasy promującą nową płytę „Joyland”!

Trust to projekt stworzony przez Mayę Postepski - znaną dobrze z grupy Austra oraz wokalistę Roberta Alfonsa. To właśnie dzięki koncertom u boku Austry i Crystal Castles, a także Hercules And Love Affair zespół zdobył większy rozgłos. Ich płytowy debiut zatytułowany „Trst" wydała wytwórnia Arts&Crafts, z którą związana jest m.in. Feist, dla której młodzi Kanadyjczycy stworzyli znakomity remiks kawałka Graveyard. Krążek Trust przez wielu krytyków uznawany był za jedną z najlepszych pozycji 2012 roku. W pełni zasłużenie, Alfons wraz z Postepski nagrali bowiem doskonałe piosenki mocno osadzone w tradycji nowej fali i electro z lat 80-tych, równocześnie jednak zadbali o unikalność i rozpoznawalność własnego stylu. Obecnie Trust tworzy tylko Robert Alfons, ponieważ Postepski zdecydowała się poświęcić wyłącznie pracy z Austrą. Doskonałe koncerty grupy przysporzyły Trust niemałej popularności, szczególnie w Nowym Jorku i w Europie. Niedawno ukazał się najnowszy album Trust zatytułowany „Joyland”, który został całkowicie udostępniony na portalu muzycznym Pitchfork.com 

The Dumplings

Fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce

 The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Efekt ich poszukiwań muzycznych  uwiódł ponad 25 tysięcy fanów zespołu na facebooku, oraz przyniósł nagrody magazynu Hiro w kategorii: Przyszłość Roku i Odkrycie Roku przyznane przez portal muzyki klubowej i festiwalowej muno.pl. Zespół tworzą Justyna i Kuba Karaś. poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo postawili na indie-rockowe akustyczne piosenki, ale zawładnęła nimi elektronika i podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk-show „20 m2 Łukasza”. W ciągu niecałego miesiąca fanpage The Dumplings zdobył ponad 13 tysięcy fanów, a od listopada zespół ruszył regularne trasy koncertowe zapełniając kluby w całej Polsce.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland. Premiera płyty przewidziana jest na maj 2014, wcześniej światło dzienne ujrzy pre-singiel, singiel oraz klip. The Dumplings zostali już ogłoszeni w line-upie Opener festiwalu i będzie można ich zobaczyć m.i.n. na dwóch zagranicznych The Great Escape w Brighton i United Island w Pradze.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.