EnglishEnglish
 
FILM i BRODWAY MUSIC, VIVA ESPANA - ALBERTO ARRABAL

FILM & BRODWAY MUSIC, VIVA ESPANA - ALBERTO ARRABAL

niedz., 29 czerwca 2014, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wieczór rozpocznie się częścią VIVA ESPAÑA poświęconą muzyce hiszpańskiej i zarzuelom, ale także muzyce francuskiej i włoskiej. Po raz pierwszy na polskiej scenie wystąpi światowej sławy hiszpański baryton – Alberto Arrabal a wraz z nim Małgorzata Kubala, dysponująca niezwykle pięknym sopranem koloraturowym. Śpiewakom towarzyszyć będzie na fortepianie pianista z Sevilli - Francisco Manuel Sorioano Ramirez. 

Pochodzący z Madrytu artysta Alberto Arrabal, swoje wykształcenie muzyczne rozpoczął od nauki fortepianu w prywatnej szkole "Tristan" w Madrycie, następnie uzyskał dyplom Associated Board od Royal School of Music w Londynie. Ukończył studia wokalne w Superior Singing School w Madrycie, 

w klasie Teresy Tourne. Doskonalił technikę i śpiew na kursach mistrzowskich prowadzonych przez zawodowych śpiewaków, takich jak: Helena Gallardo, Pedro Lavirgen, Juan Pons, Ludovic Tezier, Patrizia Ciofi. Na stałe współpracuje z Neila Semer. Laureat wielu międzynarodowych nagród wokalnych, jak "Logrono", "La Vall d'Uixo" i finalista wielu innych, jak „Pedro Lavirgen”, czy „Zamora Singing Contest”. W swoim repertuarze ma wiele czołowych barytonowych ról scenicznych, oratoryjnych, pieśni i zarzueli.

Drugą część koncertu FILM & BRODWAY MUSIC w wykonaniu ORKIESTRY SYMFONICZNEJ „SINFONIETTA POLONIA” wypełnią światowe przeboje z najsłynniejszych musicali, które po spektakularnych sukcesach na nowojorskim Broadwayu i londyńskim West End cieszą się powodzeniem na wszystkich kontynentach.

 Zabrzmi kapitalna uwertura oraz piosenki z „West Side Story” Leonarda Bernsteina - amerykańskiej adaptacji romantycznej miłości Romeo i Julii Williama Shakespeare’a. Piosenki z „West Side Story” wykona solistka Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu – Barbara Gutaj- Monowid – artystka, obdarzona nie tylko pięknym głosem, ale wyróżniająca się naturalnym wdziękiem, zdolnościami aktorskimi i umiejętnościami tanecznymi. Barbara Gutaj zaśpiewa też piosenki z musicalu „Skrzypek na dachu”.  Artystce towarzyszyć będzie poznańska orkiestra Sinfonietta Polonia.          

 Miłośników sztuki filmowej zapewne ucieszą prezentowane przez orkiestrę tematy do muzyki 

z takich filmów, jak „Superman”, czy „Ojciec chrzestny”, a miłośników jazzu mazowiecka premiera „Mississippi Suite” – utworu Ferdé Grofe – jednego z najlepszych aranżerów amerykańskich, któremu Błękitna Rapsodia Gershwina zawdzięcza swoją pozycję na światowych estradach renomowanych filharmonii. Zabrzmią również miniatury mistrza muzycznego żartu Leroy’a Andersona. To on popularyzuje muzykę symfoniczną zdzierając z niej „poważną” szatę i przekonując do niej w ten sposób miliony nowych słuchaczy. Anderson potrafił do powstania muzyki zaprząc na przykład maszynę do pisania. Kto nie wierzy, ma szansę przekonać się podczas koncertu.

Koncertem będzie dyrygował szef Sinfonietty Polonii, amerykański dyrygent chińskiego pochodzenia – Cheung Chau.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.