EnglishEnglish
 
Fismoll

Fismoll

pt., 10 października 2014, 20:00
( Wejście od godz. 19:00 )


Klub Palladium
ul. Złota 9
00-019, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów ubiegłego roku. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez fanów i dziennikarzy jednym

tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade” (18.06.2013|Nextpop Songwriters’ Label|EMI Music Poland)  znalazła się w 10 – tce  najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej. 

Singiel “Let’s Play Birds” był przedpremierowo wyróżniony zostając prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze tacy jak Kasia Nosowska czy Artur Orzech. 

Mastering płyty i singla to dzieło zachwyconej Fismollem słynnej Mandy Parnell z Londynu, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Björk, Sigur Rós, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Múm, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc.

Pseudonim FISMOLL wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek zawsze śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.

Młody artysta ma za sobą również występy m.in. na: Heineken Opener Festiwal, Slot Art Festival i Targach Muzycznych Co Jest Grane. 

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

30 zł -przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.