EnglishEnglish
 
Flotsam and Jetsam + Hirax + Nervosa

Flotsam and Jetsam + Hirax + Nervosa

pon., 14 października 2013, 19:00
( Wstęp od godz. 18:30 )


[Klub Muzyczny Progresja]
ul. Kaliskiego 15a
01-476, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Z ogromną przyjemnością prezentujemy kolejną trasę, którą będziemy mieli zaszczyt promować w naszym kraju.

Thrash na 100 % !

Flotsam And Jetsam (USA) Thrash-Metal 

Hirax (USA) Thrash-Metal 

Nervosa (Brazylia) Thrash-Metal

+ support

zagrają:

14 października 2013 w "Progresji"
15 października 2013 w "Mega Clubie"

Bilety w cenach 75 zł przedsprzedaży, w dniu koncertu 85 zł. 

Flotsam And Jetsam (USA) Thrash-Metal:

Co mają wspólnego Metallica i Flotsam And Jetsam? Więcej niż Wam się wydaje. Obydwie grupy to legendy thrash metalu, w obydwu tłuste cztery struny basu szarpał Jason Newsted, obydwie powstały w 1981 roku, obydwie pochodzą ze stanów, w których śniegów i minusowych temperatur raczej się nie doświadcza. Kariery obu zespołów potoczyły się jednak inaczej. Metallica z Newstedem w składzie wspięła się na szczyty mainstreamowej popularności, zaś Flotsam And Jetsam pozostał w metalowej niszy. 

Do klasyki thrashu z czystym sumieniem można zaliczyć dwie pierwsze płyty Flotsamów, czyli "Doomsday For The Deceiver" (z doskonałymi numerami "Hammerhead" i "Iron Tears") oraz "No Place For Disgrace" (klasyk "Dreams Of Death" i kapitalny cover Eltona Johna "Saturday Night's Alright For Fighting"). Kto nie zna, niech się wstydzi!

Zespół miał poważne spadki formy, problemy ze składem, ale od kilku lat wszystko wydaje się wracać ku dobremu. Udany krążek "Cold", powrót do składu gitarzystów Michaela Gilberta i Eda Carlsona oraz bębniarza Kelly'ego Davida-Smitha, którzy współtworzyli najwybitniejsze dzieła Flotsamu w latach 80., to bardzo dobre prognostyki. W Polsce thrashmetalowcy z Arizony promować będą wydany w 2012 roku krążek "Ugly Noise", przy którym współpracował Jason Newsted! Obecność obowiązkowa!

http://www.flotsam-and-jetsam.com/

http://www.facebook.com/flotsamandjetsam.official

 

Hirax (USA) Thrash-Metal: 

Los nie jest sprawiedliwy, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zrobić karierę muzyczną. Potrzebny jest splot wielu okoliczności i niemało szczęścia. Katon W. De Pena tego ostatniego nie miał za wiele, stąd dowodzony przez tego charyzmatycznego wokalistę kalifornijski Hirax nigdy nie przebił się do thrashmetalowej pierwszej ligi. Ale zespół pozostał wierny muzyce, którą kocha, nigdy nie poszedł na żadne kompromisy, uniknął popadnięcia w komercję i między innymi z tego powodu Katon jest dziś tak szanowaną postacią, którą można zobaczyć w niejednym filmie dokumentalnym o historii mocnej muzyki. Zawsze ma wiele ciekawego do powiedzenia. 

Hirax gra nieprzerwanie od reaktywacji, która nastąpiła w 2000 roku. Z oryginalnego składu pozostał tylko Katon W. De Pena. Zespół gościł już w Polsce i został gorąco przyjęty przez maniaków oldschoolowego thrashu. Tym razem będzie promować krążek "Immortal Legacy" (premiera – wrzesień 2013), ale w setliście na bank nie zabraknie kawałków z wydanych w latach 80. "Raging Violence" oraz "Hate, Fear And Power".

http://www.blackdevilrecords.com/

Nervosa (Brazylia) Thrash-Metal:

Do parytetu płciowego w świecie metalu daleko, ale cieszyć się tylko wypada, że coraz więcej kobiet bierze się za ciężkie granie. Także w Brazylii. Gościliśmy już w Polsce pochodzący z Sao Paulo zespół Shadowside z piękną i charyzmatyczną wokalistką Dani Nolden. Z tego samego miasta pochodzi również powstałe w 2010 roku trio Nervosa. Ale w nim są same dziewczyny! To: Prika Amaral (gitara, śpiew), Fernanda Lira      (gitara basowa, śpiew) oraz Pitchu Ferraz (perkusja). Od ziomków z Shadowside różni też Nervosę styl wykonywanej muzyki. O ile kapela Dani Nolden porusza się wokół melodyjnego heavy, to trio stawia na oldschoolowy szybki thrash, w którym słychać echa Slayera, Exodus, Dark Angel, pierwszej Metalliki, wczesnego Testament i szczyptę Death. Dziewczyny mają kontakt z Napalm Records i na koncie singla "Time Of Death". Nagranie długograja jeszcze przed nimi. Zdecydowanie warto dać im szansę! 

http://www.nervosa.com.br/

http://www.facebook.com/femalethrash

Bilety
Sprzedaż zakończona.