EnglishEnglish
 
Folkowe Mikołajki w Starym Klasztorze: Tsigunz Fanfara Avantura, Kapela Timingeriu, Dziwoludy

Folkowe Mikołajki w Starym Klasztorze: Tsigunz Fanfara Avantura, Kapela Timingeriu, Dziwoludy

wt., 6 grudnia 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Folkowe Mikołajki w Starym Klasztorze!

Podobie jak w ubiegłym roku 6 grudnia klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza na Folkowe Mikołajki!

W tym roku zagrają dla Was m.in: TSIGUNZ FANFARA AVANTURA - najlepsza polska orkiestra dęta inspirowana muzyką Bałkanów oraz uwielbiana przez wrocławską publiczność KAPELA TIMINGERIU!

Rezerwujcie czas i siły na dobrą zabawę!  

TSIGUNZ FANFARA AVANTURA to siedmiogłowe monstrum, serwujące kaloryczne bomby w stylu trans-psychodelic-balkan-tuttifrutti.

Zespół tworzą muzycy, wywodzący się głównie ze środowiska muzyki alternatywnej, improwizowanej i jazzu, którym zapomniana w ostatnich latach, formuła orkiestry dętej, posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki - bezczelnej konfrontacji tradycyjnych

melodii ludowych z rozwiązaniami zarezerwowanymi zwykle dla muzyki klubowej, elektronicznej, czy nowoczesnego jazzu i to jedynie przy wykorzystaniu rąk, nóg i instrumentów dętych, podpartych silną sekcją rytmiczną.

Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w

2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech.

Ponadto, "Cygansi" pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym polskim weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album "Tsigunz Live at Meskalina", a we wrześniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!!

KAPELA TIMINGERIU to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Gramy i śpiewamy muzykę cygańską, bałkańską i żydowską. Do tańca!

W skład zespołu wchodzą:

Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew
Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew
Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew
Mikołaj Nowicki - kontrabas
Kuba Kurek - trąbka
Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne
Mateusz Rybicki – klarnet

Bilety
Sprzedaż zakończona.