EnglishEnglish
 
Folkowy Tłusty Czwartek: NEOKLEZ

Folkowy Tłusty Czwartek: NEOKLEZ

czw., 8 lutego 2018, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

NeoKlez zagra w Starym Klasztorze!

Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez będzie gospodarzem Folkowego Tłustego Czwartku odbywającego się od kliku lat pod patronatem Ethno Jazz Festival.

Na spotkanie z nowoczesną odmianą muzyki klezmerskiej zapraszamy 8 lutego do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata" młodzi muzycy z Lublina podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką NeoKlez. Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, poruszające melodie, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. 

„Chcemy aby nasza muzyka trafiała do bardzo szerokiego grona publiczności i aby nie ograniczało się ono do miłośników muzyki klezmerskiej." Zespół prócz występów na terenie całej Polski prezentował się również za granicą. Wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, do dnia dzisiejszego dał już blisko 250 koncertów na terenie całego kraju i Europy. występował na takich imprezach jak: Duna Carnival – Budapeszt, Węgry, Festiwal Kultury Żydowskiej „Simcha" we Wrocławiu, Festiwal Trzech Kultur, Ambasadory województwa Lubelskiego, Noc Kultury, Festiwal Tradycji i Muzyki Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Filmowy "Dwa Brzegi", Śląski Festiwal Kultury Żydowskiej i wielu innych. 

W grudniu 2015 ukazała się nowa płyta zespołu „Manowce", na której gościnnie występują między innymi: Czesław Mozil jako SztefanWons, Paprodziad z zespołu Łąki Łan, grupa Chonabibe, Ifi Ude oraz Jan Niezbendny. Produkcja ta, jest bardzo entuzjastycznie przyjmowana przez szerokie grono odbiorców i cieszy się uznaniem wśród wielu krytyków muzycznych.

Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych, zespół NeoKlez stworzył muzykę do Serialu Audio „Filip" Leopolda Tyrmanda w reżyserii Krzysztofa Czeczota. W superprodukcji udział wzięli najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny: Paweł Królikowski, Antoni Pawlicki, Włodzimierz Press, Jacek Braciak, Cezary żak, Izabela Kuna, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Anna Próchniak, Józef Pawłowski i wielu innych.

Aktualnie zespół przygotowuje specjalny materiał na 10-lecie zespołu, które przypada na rok 2018. W jego skład mają wchodzić między innymi dwie płyty w tym jedna utrzymana w klimatach nowoczesnego folku z wokalistką Weroniką Grzeszczuk.

Skład zespołu:

Stanisław Leszczyński – skrzypce
Damian Szymczak – klarnet
Piotr Tomala – akordeon/gitara
Kacper Bardzki – gitara basowa/kontrabas
Kamil Wróblewski – perkusja, instrumenty perkusyjne

Bilety
Sprzedaż zakończona.