EnglishEnglish
 
Folkowy Tłusty Czwartek: WOWA Z CHARKOWA, DZIADY KAZIMIERSKIE

Folkowy Tłusty Czwartek: WOWA Z CHARKOWA, DZIADY KAZIMIERSKIE

czw., 23 lutego 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wowa z Charkowa i Dziady Kazimierskie na Folkowym Tłustym Czwartku w Starym Klasztorze!

FOLKOWY TŁUSTY CZWARTEK ma szansę stać się tradycją wrocławskiego klubu Stary Klasztor.

W tym roku na szaloną zabawę w ostatnich dniach karnawału zapraszają: rosyjsko-czesko–polski WOWA Z CHARKOWA z orkiestrą oraz, prowadzone przez znanego z zespołu Łąki Łan, „Paprodziada” - DZIADY KAZIMIERSKIE!

Spotykamy się 23 lutego w Sali Gotyckiej - dobra zabawa gwarantowana :)


WOWA Z CHARKOWA, czyli ska, rosyjski chanson, reggae, folk-rock, folk, rock&roll, cha-cha, a to wszystko po rosyjsku i po polsku :)

„Wowa z Charkowa" to koncert muzyki rozrywkowej doprawiony ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Wowa - z pochodzenia Lech, Czech i Rus - jest autorem tekstów i muzyki. Oprócz utworów autorskich w języku polskim i rosyjskim, w repertuarze znajdują się piosenki takich artystów jak Wladimir Wysocki, grupa Leningrad, 5'nizza oraz kryminalny romans z Odessy.

Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w kraju i za granicą obok takich artystów jak: Lady Pank, Enej, Kult, Gypsy Kings i innych.

W 2014 roku Wowa nagrał piosenkę „Nie dla mienia” do filmu Waldemara Krzystka „Fotograf” oraz zaczął współpracę z reżyserami kina OFFowego, pisząc piosenki i muzykę do filmów.

Grupa zajęła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Włodzimierza Wysockiego oraz zagrała koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur, a także festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015. 

Lider zespołu odrzucił zaproszenia do programów telewizji TVN "Mam talent" oraz "X-factor" (2013 rok) co sklasyfikowało grupę jako zespół undergroundowy.

Energią sceniczną, kontaktem z publicznością i bardzo rozrywkową muzyką słowiańskiej duszy, zespół łączy bratnie narody bardziej niż polityka, naftociągi i media razem wzięte…

WOWA Z CHARKOWA - formalnie Waldemar Bajak mówi o sobie:

"W moich żyłach płynie krew rosyjsko-czesko–polska, czyli jestem takim Lechem, Rusem i Czechem jednocześnie. Oprócz mojego ojca i brata w Polsce, jedyna część rodziny, z którą utrzymuję kontakty mieszka w Charkowie - stamtąd też przyjechała po wojnie do Polski moja babcia - Rosjanka – dobrze to miasto wspominam, tam poznałem rodzaj szanso nu – rozrywkowej piosenki z przekazem i stąd właśnie zespół Wowa z Charkowa".

We Wrocławiu WOWA Z CHARKOWA wystąpi z pełnym zespołem, co nada wykonywanym na koncercie piosenkom pełnego wymiaru i bez wątpienia porwie publicznosć do wspólnej karnawałowej zabawy.

DZIADY KAZIMIERSKIE

Już sama nazwa tej przedziwnej i niesłychanie barwnej formacji wiele mówi o charakterze jej twórczości. Panowie traktując zarówno swoją twórczość, jak i codzienność z przymrużeniem oka, bawią się muzyką jak mało kto. Dziady Kazimierskie łączą w swoim „dziadowskim” graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. 

Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja  Włodka „Paprodziada“ Dembowskiego ( wokalisty związanego również z Łąki Łan, November Project czy Cessband’em ) tej jedynej w swoim rodzaju trupy artystyczno-akustyczno-punkowej. 

Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach.

Bilety
Sprzedaż zakończona.