EnglishEnglish
 
G.B.H., Bastards On Parade (GBH)

G.B.H., Bastards On Parade (GBH)

niedz., 9 listopada 2014, 19:30

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

G.B.H. – legenda punk rocka  ponownie we Wrocławiu!

Punkrockowi weterani z Wielkiej Brytanii po półtorarocznej przerwie ponownie zagrają we Wrocławiu. Tym razem koncert odbędzie się 9 listopada w klubie muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego,  a obok G.B.H. zagra na nim szalony punkrockowo-celtycko-folkowy zespół BASTARDS ON PARADE z hiszpańskiej Galicji.

Historia G.B.H.  sięga 1978 roku. Założona w angielskim Birmingham grupa uznawana jest za jedną z pierwszych – obok The Exploited, Discharge i The Varukers – wykonujących street punka. Pierwotny skład stanowili Colin Abrahall na wokalu, Colin Blyth na gitarze, Sean McCarthy na basie i Andrew Williams na perkusji. W początkowym etapie działalności kapela występowała pod nazwą Charged GBH, oznaczającym w rozwinięciu Charged Grievous Bodily Harm. Inspiracją do ochrzczenia formacji w ten sposób był wytoczony ówczesnemu basiście Seanowi McCarthyemu proces o wywołanie ciężkiego uszkodzenia ciała. W 1982 roku tego ostatniego zastąpił Ross Lomas, który udziela się w zespole do dziś. W tym samym roku światło dzienne ujrzał studyjny debiut Charged GBH, zatytułowany “City Baby Attacked by Rats” – płyta te uważana jest za jeden z kamieni milowych brytyjskiej sceny punkowej tamtych lat.

W 1986 roku grupa skróciła nazwę do G.B.H. i podpisała kontrakt z wytwórnią Captain Oi! Records, pod której szyldem ukazało się pięć kolejnych albumów kapeli. Rok później szeregi formacji opuścił Andrew Williams i miejsce za bębnami zajął Kai Reder. Od tamtej pory zmiana na stanowisku perkusisty nastąpiła jeszcze dwukrotnie.

Ostatnim albumem GBH pozostaje “Perfume and Piss” z 2010 roku, będący jedenastym pełnometrażowym, studyjnym dokonaniem zespołu. Produkcją materiału zajął się Lars Frederiksen, na co dzień pełniący obowiązki wokalisty i gitarzysty w kalifornijskim Rancid.

BASTARDS ON PARADE powstali w 2008 roku w Galicji (wspólnota autonomiczna Hiszpanii). 

W swojej muzyce starają się połączyć celtyckie korzenie z punk rockiem. Ich ulubione zespoły to: Rancid, Swingin Utters, The Pogues i Real McKenzies.

Pierwsze trzy EP’ki zespołu zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez fanów jak i media. W 2011 roku ukazał się debiutancki album Bastards on Parade pod tytułem “Tales From The Death Shore” i uplasował się na czwartej pozycji najlepszych albumów w kategorii folk punk zaraz po Flogging Molly i Dropkick Murphys. Od tamtej pory zespół sporo koncertował w Europie u boku Street Dogs, The Real McKenzies (ich dudziarz zasilił skład Real McKenzies w 2012 roku), Flatfoot 56 i The Mahones zdobywając uznanie jako najlepszy zespół folk punk na starym kontynencie.

Bastards On Parade występował także na dużych festiwalach takich jak: Resurrection Festival, Derrame Rock i Aupa Lumbreiras. W 2013 roku grupa podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Wolverine. Producentem ich najnowszego krążka został John Rioux (Street Dogs),  a płyta została zremasterowana przez Dan’a Randalla w Kalifornii.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.