EnglishEnglish
 
G.B.H. (GBH, Grievous Bodly Harm)

G.B.H. (GBH, Grievous Bodly Harm)

wt., 26 lutego 2013, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

G.B.H. - legenda punk rocka zagra we Wrocławiu!

Legendarny brytyjski zespół punkrockowy ponownie odwiedzi Wrocław. 26 lutego wystąpią w dobrze znanym punkowej publicznści klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37.

Start imprezy o godzinie 20. Dla wszystkich fanów starego, dobrego punkowego brzmienia - pozycja obowiązkowa !

Grievous Bodly Harm, w skrócie G.B.H., to obok The Exploited najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z G.B.H. gra Scott z grupy Bomb Disneyland.

Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” oraz „Midnight Madness And Beyond”. W latach 90. G.B.H. podobnie jak The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią  ostatnie albumy: „Punk Junkies” z 1997 r. , „Ha Ha” z 2002 r. i "Perfume and piss"  z 2010 r.

Bilety:
50zł - przedsprzedaż,
60zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.