EnglishEnglish
 
Gauthier Toux Trio - The Karpeta Jazz Brothers

Gauthier Toux Trio / The Karpeta Jazz Brothers

sob., 14 października 2017, 19:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

godzina 19:00

Gauthier Toux Trio

Trio ucieleśnia muzyczną i kulturową różnorodność współczesnego jazzu. Gauthier Toux - pianista, kompozytor i lider zespołu, jest uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiej pianistyki jazzowej.

godzina 22:00

The Karpeta Jazz Brothers

Zapraszamy na wieczór pełen muzyki swingowej i tanecznej.

Gauthier Toux Trio ucieleśnia muzyczną i kulturową różnorodność współczesnego jazzu. 

24-letni pianista, kompozytor i lider zespołu Gauthier Toux, jest uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiej pianistyki jazzowej. Założone przez niego w 2013 roku trio występowało już na tak renomowanych festiwalach jak: Jazz à Vienne, Paris Jazz Festival, Jazz à Orléans, jako support dla Wayne Shorter Quartet na Cully Jazz 2016, Jazz Onze Plus czy Copenhagen Jazz Festival, i zdobyło 1-szą nagrodę w prestiżowym narodowym konkursie La Défense Jazz Festival Competition 2016 w Paryżu. Zespół, w skład którego wchodzą: Gauthier Toux – Francja – na fortepianie, znany już i ceniony przez polską publiczność Kenneth Dahl Knudsen – Dania – na kontrabasie i Maxence Sibille – Francja – na perkusji, dotychczas wydał dwa znakomite albumy, debiutancki „More Than Ever” (2015) i „Unexpected Things” (2016), a we wrześniu tego roku wchodzi ponownie do studia, aby nagrać materiał na trzecią płytę. Trio nieprzerwanie koncertuje, głównie we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech i Danii. W październiku po raz pierwszy Gauthier Toux Trio będzie gościło w Polsce na zaproszenie III Festiwalu Jazz&Literatura 2017.

Bilety
Sprzedaż zakończona.