EnglishEnglish
 
GENESIS Classic: Ray Wilson i the Berlin Symphony Ensemble

GENESIS Classic: Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble

śr., 24 października 2012, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

GENESIS Classic – największe przeboje Genesis symfonicznych  aranżacjach

Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble przedstawiają największe przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona, jego zespołu oraz muzyków z The Berlin Symphony Ensemble.

 Projekt ciągle się rozwija i w porównaniu do ostatniego koncertu we Wrocławiu w repertuarze pojawiło się wiele nowych utworów z szerokiego katalogu Genesis, także niespodzianki w postaci solowych popisów poszczególnych muzyków Wilsona. Fani Genesis i szkockiego wokalisty będą mogli usłyszeć zarówno kompozycje z wcześniejszego okresu działalności zespołu jak np. Ripples czy Carpet Crawlers, przeboje z czasów Phila Collinsa jak np. Land of Confusion, Mama czy I can’t dance oraz jego kariery solowej  - Another day in Paradise czy In in the Air tonight  a także utwory Wilsona, w tym z ostatniego albumu zespołu Stiltskin (American beauty, First day of change).

Zespół tworzą niezmiennie brytyjscy muzycy znani także z grupy Stiltskin – Ali Ferguson, Lawrie Macmillan, Ashley Macmillan oraz brat Raya – Steve Wilson. W zależności od formy koncertu na scenie prezentują się także muzycy z „the Berlin Symphony Ensemble”, natomiast w  stałym składzie są obecni uznani polscy artyści –pianista Dariusz Tarczewski  oraz skrzypaczki Alicja Chrząszcz i Barbara Szelągiewicz.

Projekt jest w nieustającej trasie koncertowej od roku 2010, w tym czasie był prezentowany między innymi w trasach koncertowych w  Argentynie, Niemczech, Rosji, Austrii, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech. GENESIS Classic otwierał także UEFA Euro 2012 Fan Zone w Warszawie -  koncert obejrzało ponad 100.000 osób. 

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem i autorem tekstów, cenionym zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty . Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Ray współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.  Aktualnie Ray Wilson  promuje najnowsze wydawnictwo z 2011r.  - box płytowy Genesis vs Stiltskin.

Bilety:
120zł - I miejsca
100zł - II miejsca
75zł - III miejsca
40zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.