EnglishEnglish
 
Gitarowy Rekord Guinessa: Leszek Cichoński Guitar Workshop

Gitarowy Rekord Guinessa: Leszek Cichoński Guitar Workshop

pt., 3 maja 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi "Thanks Jimi" i "Gitarowemu Rekordowi Guinnessa"  3 maja  w Vertigo Jazz Club & Restaurant wystąpi Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). 

Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze"  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  medalem "zasłużony dla Miasta Wrocławia".  Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. 

Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa,  który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni  amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem, Stanem Skibby i Johnem "Broadway" Tuckerem. . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai.  Dwa jego  albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram"  były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Również album "Hey Jimi - polskie gitary grają Hendrixa"  zrealizowany we współpracy i z inicjatywy Jana Chojnackiego miał nominacje do Fryderyków 2009.

Grupa Leszka Cichońskiego "Guitar Workshop" zagra składzie:

Tomasz Grabowy - bass
Krzysztof Baranowicz - keyb.
Wojciech Buliński - drums
Leszek Cichoński – guit. & voc .

Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014. 

W programie  swoich  koncertów  artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która niedawno  ukazała się na vinylu. 

Bilety
Sprzedaż zakończona.