EnglishEnglish
 
Gordon Haskell - trasa listopad 2011

Gordon Haskell - trasa listopad 2011

2011-11-03 - 2011-11-07

Kraków, Zabrze, Warszawa, Łódź, Gdańsk
sprzedaż zakończona
Opis

Gordon Haskell - muzyk, wokalista, autor tekstów, podróżnik. Jeden z najbardziej enigmatycznych członków legendarnej angielskiej grupy King Crimson.
W połowie lat 60. Haskell współpracował z różnymi zespołami - od amerykańskiej grupy League of Gentlemen, poprzez zespół Quotations z Liverpoolu, aż do trochę psychodelicznego Les Fleur de Lys (zespół występował kilka razy z Jimim Hendrixem). Grał także z Cupid's Inspiration i Flowerpot Men. Pod koniec lat 60. Haskell wydał pierwszy solowy album - "Sail In My Boat" (1969). W 1970 roku Gordon Haskell dołączył do grupy King Crimson, zastępując basistę i wokalistę - Grega Lake'a. Nagrał z nimi najlepiej przyjęte albumy - "In The Wake Of Poseidon" z 1970 roku i "Lizard" z 1971. Wkrótce jednak muzyk porzucił King Crimson.
Po krótkiej współpracy z zespołem King Crimson jako basista i wokalista w 1971 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Atlantic i Ahmetem Ertegunem. Arif Mardin (producent m.in. Norah Jones) wydał jego drugi krążek „It Is and It Isn't”. Artysta nagrał od tamtego czasu wiele albumów, zbyt wiele by móc je wszystkie tu wymienić. Co ciekawe, wszystkie jego płyty i utwory nagrane z Les Fleur de Lys wciąż przyciągają uwagę i stale sprzedają się na całym świecie.
Przełom nastąpił w 2001 roku, kiedy Gordon Haskell wydał singiel „How wonderful you are” i album „Harry's Bar” w 2002 roku. Dwie płyty zajęły drugie miejsce na liście przebojów i sprzedawały się przez kolejne osiem lat według zestawienia Amazon.
Kolejny album „Shadows on the Wall” dotarł do 44 miejsca, ale nie osiągnął większego sukcesu. Gordon zrobił sobie zasłużoną przerwę i w tym czasie napisał autobiografię. Jego kariera mogłaby zakończyć się na tym etapie, ale stało się inaczej.

Nowy album, z którym wokalista zawita do Polski „One Day Soon” znacznie różni się od poprzednich, ale można w nim odnaleźć subtelne nawiązania do wcześniejszych krążków. Gordon jest i zawsze był basistą, bardzo dobrym basistą wyszkolonym przez artystów z wytwórni Atlantic Records, z którymi związał się w latach 60-tych zeszłego wieku. Przez całe życie rozwijał swoje umiejętności tekściarskie.

Nowy album łączy w sobie wszystkie aspekty: jego talent muzyczny, nadzwyczajne umiejętności pisania tekstów, wiedzę o świecie i wspaniały głos, który zyskał dzięki doświadczaniu tego świata...
W rzeczywistości są to 44 lata doświadczania, rozwoju, obserwacji i odkrywania samego siebie.


Zespół w składzie:
Jacek Piskorz – klawisze
Marek Podkowa – saksofon
Damian Kurasz – gitara akustyczna/elektryczna
Piotr Żaczek – gitara basowa
Robert Luty – perkusja

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.