EnglishEnglish
 
Gracjan Kalandyk

Gracjan Kalandyk

niedz., 15 maja 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Gracjan Kalandyk. Akustycznie

Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, jeden z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu „X Factor” oraz finalistą V edycji programu „The Voice of Poland”, w którym zachwycił jurorów i widzów swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością.

Urodził się w 1992 roku, od najmłodszych lat otaczała go muzyka, która sprowokowała do sięgnięcia po gitarę w wieku 10 lat, jako 16 latek zaczął komponować piosenki. Jest samoukiem, zarówno gry na gitarze jak i śpiewania. Gra na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, nie są mu również obce fortepian i gitara basowa. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Artysta zaczynał od zamieszczania w internecie coverów, gdzie zaczął być dostrzegany przez szerszą publicznośćNastępnie, zagrał szereg koncertów akustycznych, podczas których towarzyszył mu zespół, a zarazem jego przyjaciele, w skład którego wchodzą dwie gitary akustyczne i gitara elektryczna/bas. Ma za sobą również kilka koncertów, na których wystąpił wspólnie m. in. z: zespołem Dżem, Markiem Piekarczykiem i TSA, Margaret, Juan Carlos Cano, Justyną Steczkowską.

Aktualnie kończy prace nad debiutanckim albumem, którego singiel ukaże się na początku maja 2016 roku nakładem Universal Music Polska. Album nagrywany jest w warszawskim studiu NEXTPOP Songwriters’ Label, a jego produkcją zajął się Robert Amirian, znany ze współpracy z takimi artystami jak: Fismoll, Ewa Farna, Ania Szarmach, Kari, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak czy Kuba Badach.

Bilety
Sprzedaż zakończona.