EnglishEnglish
 
Grzegorz Turnau - 7 widoków w drodze do Krakowa

Grzegorz Turnau - "7 widoków w drodze do Krakowa"

pt., 5 lutego 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Grzegorz Turnau „7 widoków w drodze do Krakowa”
Grzegorz Turnau, towarzyszący mu artyści oraz Orkiestra kameralna Filharmonii Narodowej – wspaniały projekt i uczta dla ucha!

Płyta 7 widoków w drodze do Krakowa to cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. Tytuł płyty 7 widoków w drodze do Krakowa jest w pewnym sensie cytatem z poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, który 20 lat temu wydał tom pt. 70 widoków w drodze do Wenecji. Leszek się zgodził, abym tę melodię słów zapożyczył” – zaznacza w rozmowie z PAP Grzegorz Turnau. 

 

Wykonawcy:

Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian
Dorota Miśkiewicz - śpiew
Mariusz Pędziałek - obój
Robert-Kubiszyn - bas
Cezary Konrad - perkusja
Robert Majewski - trąbka, fugelhorn

oraz

Orkiestra kameralna Filharmonii Narodowej

Na płycie zostało nagranych trzynaście utworów. Autorem większości tekstów jest poeta Bronisław Maj, ale jest też wiersz Horacego w przekładzie Zygmunta Kubiaka i – zwanego Horacym północy‐Macieja Sarbiewskiego, a także jeden tekst Grzegorza Turnaua. Turnau jest również autorem wszystkich kompozycji, aranżacji i producentem albumu. Teksty Maja sprawiają, że błaha z pozoru historyjka malarsko‐muzyczna zyskała drugie dno: jest próbą realeksji nad więzią z poprzednimi pokoleniami i niepozbawioną czarnego humoru suitą podróżną ‐ mówi Turnau i dodaje: Jak mawia Bronek Maj, „nie mam już 46 lat”, więc mogę sobie pozwolić na takie melancholie.

To nie jest płyta o Krakowie – zaznacza artysta.‐Kraków istnieje tu jako miejsce, do którego nigdy się nie dociera, pełni trochę rolę utraconego raju, a może nierealnej, kradyjskiej krainy, ku której można jedynie dążyć. To są widoki „w drodze” do Krakowa, a nie widoki z Krakowem w tle.

Serdecznie zapraszamy w ta niezwykłą podróż!

Bilety
Sprzedaż zakończona.