EnglishEnglish
 
Grzegorz Turnau i Zakopower

Grzegorz Turnau & Zakopower

wt., 16 czerwca 2015, 19:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że nastąpiła zmiana daty i godziny koncertu. Koncert został przeniesiony na 16.06.2015 r. i rozpocznie się o godz. 19:00.
Opis

Dwa zespoły, jeden koncert! 

Grzegorz TURNAU z Zespołem & Sebastian Karpiel – Bułecka i ZAKOPOWER 

pt. „PO DRODZE” to znakomite zestawienie Artystów we wspólnym projekcie!

 

Po  sukcesie w Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu przyszła pora na Poznań. "Zakopower" i Turnau ze swoim zespołem przygotowali dwugodzinny koncert, w którym przedstawią utwory ze swoich osobnych programów, wspierając się i uzupełniając wzajemnie.

Towarzyszyć im będzie Orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii.

"Zakopane czy też może Kraków? Świat jest pełen tajemniczych, dziwnych znaków" – śpiewali artyści w przebojowej piosence o Zanzibarze. Ich wspólny projekt z pewnością dostarczy Państwu wielu nowych, ekscytujących wrażeń. Goście z południa kraju udowodnią, że jest im ze sobą "po drodze”. 

Grzegorz Turnau - polski artysta, poeta i wokalista. A także kompozytor, aranżeri pianista. Wykonawca utworów, w których charakterystyczna muzyka przenika się z inteligentnym tekstem. Stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, skupiając wokół siebie grono znakomitych muzyków i twórców. Swoje inspiracje czerpał z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, ale bliska jego wrażliwości była także twórczość „Kabaretu Starszych Panów” czy, z drugiej strony, Grzegorza Ciechowskiego.

ZAKOPOWER - to praktycznie jedyny, polski zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, rockową estetyką i ludową tradycją. Został założony przez skrzypka, „ludowego muzykanta” – jak sam o sobie mówi - Sebastiana Karpiela-Bułeckę, którego głos ma ciekawą barwę i specyficzny, góralski zaśpiew. W utworach, które wykonuje zespół, używane jest bardzo zróżnicowane instrumentarium: poczynając od tradycyjnych skrzypiec, gitary, perkusji, poprzez basy podhalańskie, trombity, kozy, aż po, charakterystyczny dla muzyki elektronicznej, syntezator.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.