EnglishEnglish
 
Hańba!, Kultura Upadła, Kapela Timingeriu

Hańba!, Kultura Upadła, Kapela Timingeriu

czw., 17 grudnia 2015, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

HAŃBA!, KULTURA UPADŁA i KAPELA TIMINGERIU zagrają w Klasztorze! Trzy znakomite zespoły postanowiły połączyć swoje siły i wystąpić na wspólnym koncercie we Wrocławiu! Miłośników dobrej zabawy przy żywiołowej folkowej i punkowej muzyce zapraszamy 17 grudnia do Sali Gotyckiej w  Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Hańba! - zbuntowana orkiestra podwórkowa. Zespół wehikuł czasu, który w swojej twórczości nawiązuje do sytuacji społeczno-politycznej Polski międzywojnia, a stylem do miejskiej kapeli podwórkowej. Ich muzyka jest zagranym z punkową energią buntem przeciwko... rządom Sanacji. Hańba! to folkowo-punkowy projekt, który łączy folk miejski z ludowością. Biografia zespołu zaczyna się następująco: "W roku 1931 kilkoro muzykantów postanawia założyć wspólnie Orkiestrę Zbuntowaną, której muzyka ma ganić jawny gwałt na demokracji oraz pocieszać tych owem gwałtem pokrzywdzonych. Której muzyka niesie wrzeszczącą krytykę niesprawnego ustroju, wytyka palcem jego absurdy oraz przede wszystkiem - pięść wymierza prosto w twarz Sanacji".

Kultura Upadła – grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka. Jej początkowym założeniem była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium. Przez lata zespół eksperymentował i poszukiwał nowych przestrzeni muzycznych, starając się nie zamykać w jednej stylistyce. Dlatego też w jego utworach słyszymy punkrock, rap, postrock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu, ostre punkrockowe riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość.

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście.

Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Gramy i śpiewamy muzykę cygańską, bałkańską i żydowską. Do tańca!

Bilety
Sprzedaż zakończona.