EnglishEnglish
 
Haydamaky

Haydamaky

sob., 13 grudnia 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Haydamaky z Ukrainy w Starym Klasztorze!

Najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół znad Dniepru wystąpi 13 grudnia w klubie muzycznym Stary Klasztor przy. ul. Purkyniego 1.

Haydamaky to najlepszy towar eksportowy, jaki mogła dać światu Ukraina.

Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Eksplozja potężnego rocka, reggae i ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy - czyli mieszanka, która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu. Ich koncerty to kilkudziesięciominutowy wybuch czystej energii, którą wchłaniają słuchacze i nie mogą się nią nasycić. Na scenie statyczne są tylko statywy do mikrofonów…

Haydamaky zagrali setki koncertów, dziesiątki festiwali w całej Europie i za oceanem.

Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Przedostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Ostatni, najnowszy album „No More Peace!” został już nagrany w nowym składzie. Na początku 2012 roku wskutek wewnętrznych konfliktów lider zespołu podziękował muzykom za dotychczasową współpracę i praktycznie zmienił cały skład osobowy Haydamaków. „No More Peace!” to solowy krążek, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello), Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy).

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.