EnglishEnglish
 
Helmet + support

Helmet + support

pt., 12 września 2014, 19:00
( Wejście od godz. 18:30 )


Klub Fabryka
ul. Zabłocie 23
30-701, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

Helmet w Fabryce !

HELMET (USA) alternatywny metal, post hard core, groove metal

Nie znasz riffu do "In The Meantime"? To najpierw powinieneś spalić się ze wstydu! A zaraz potem migiem nadrobić zaległość i sięgnąć po arcydzieło legendy sceny nowojorskiej i światowej alternatywy, grupy Helmet. Po album "Meantime" z 1992 roku. Materiał ma w USA status złotej płyty, był nominowany do Grammy, pracowały przy nim legendy konsolety, Steve Albini i Andy Wallace. Trudno o lepszy powód do przypomnienia sobie tego i sześciu innych studyjnych płyt Helmet niż pierwsza po paru latach wizyta grupy w Polsce. 

Kapela obchodzi w 2014 roku dwa jubileusze – 25-lecia istnienia i 10-lecia reaktywacji. Dawne czasy pamięta ze składu tylko lider i założyciel grupy, kapitalny gitarzysta Page Hamilton, ze swobodą poruszający się zarówno po terytorium metalu, alternatywnego grania, jazzu (uczył się jazzowego stylu w szkole muzycznej), awangardy. Autor repertuaru Helmet (także współtwórca paru soundtracków i współpracownik choćby Davida Bowiego) jest dziś wzorem do naśladowania dla adeptów gitary. 

Jest jeszcze jedna rocznica, w kontekście koncertu najważniejsza. W czerwcu 1994 roku ukazał się następca kapitalnego "Meantime", album "Betty". Z prostego rachunku wynika, że płyta z dziewczynką z kwiatkami na okładce kończy w 2014 roku równe 20 lat! Na samej rocznicy się rzecz jasna nie kończy. Page z kapelą odegra w Polsce cały album "Betty"!

Ten koncert trzeba zobaczyć. Młodzi powinni, zwłaszcza ci, którzy są dociekliwi. Chcący zobaczyć na własne oczy, jak prezentują się ci, na których wzorowali się Korn, Limp Bizkit, Deftones, Slipknot, Tool i legiony metalcore'owców. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
60 zł - przedsprzedaż
70 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.