EnglishEnglish
 
Independent Dub Day - Before Party

Independent Dub Day - Before Party

czw., 2 listopada 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

UWAGA! Posiadacze biletów i karnetów na Independnet Day Day nie płacą za wstęp.
Opis

Już 2 listopada wszystkich fanów muzyki korzeni zapraszamy na oficjalny before przed Independent Dub Day! Czwartkowy wieczór w klubie Stara Piwnica upłynie pod znakiem roots reggae oraz dubu, tak żeby wprowadzić Was w klimat Independent Dub Day, który rozpoczyna się już 3 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Swoje sety zaprezentują Roots Digital Sound System z Rzeszowa, specjalistka od niskich częstotliwości z Lublina – Cieśla oraz Rafal Konert z wrocławskiej ekipy Positive Thursdays in DUB! Z pewnością będzie basowo i bujająco. 

Zapraszamy!

 

INFORMACJE O GRAJĄCYCH:

CIEŚLA (Lublin)

Lubelska selektorka wychowana na krakowskiej szkole dubu i kończących się o szóstej nad ranem mistycznych sesjach Dub Temple. Pod wpływem krakowskiego otoczenia, w którym każdy prędzej czy później zaczyna dręczyć ludzi w klubach swoimi płytami, także i ona stanęła w końcu po tej drugiej stronie decków. Swoje pierwsze kroki stawiała dzięki uprzejmości chłopaków z Mystical BattaLion oraz United Soundz. Podczas jej granych z winylów setów usłyszeć można przede wszystkim różne odmiany dubu: od spokojnych medytacyjnych klimatów, poprzez energiczne steppersy, aż po najnowsze produkcje wagi ciężkiej rodem z UK czy Francji, do których ma największą słabość. Nie zapominając o korzeniach nie stroni jednak także i od klasycznego brzmienia roots reggae z lat 70. i 80. Wielbicielka syren, delayów oraz innych efektów. 

ROOTS DIGITAL SOUND SYSTEM (Rzeszów)

Roots Digital Sound System aka RDSS DUB aka Karol Kuźniar to rzeszowski kolekcjoner płyt winylowych, pogłosów i syren. Pasjonata niskich basowych częstotliwości, oraz kombinacji wplatania techniki dubowej w różne style muzyczne. W swoich selekcjach głównie zawiera nowoczesne brzmienie dub, stepper, dub&bass, ale słychać też u niego Jamajskie smaki rootsowego brzmienia. Twórca pierwszego w Rzeszowie 10kw Soundsystemu – Roots Digital Sound System. Współpracował z takimi składami jak Pitz, Telepatyna, Leśna Kwartet czy Wadada.

RAFAŁ KONERT (Positive Thursdays in DUB) (Wroclaw)

Dziennikarz radiowy, promotor muzyczny, ale przede wszystkim miłośnik korzennego reggae i dubu. Autor i gospodarz najstarszej audycji o reggae w Polsce - Pozytywne Czwartki (Positive Thursdays), która nadawana jest nieprzerwanie od 2006 roku. Jego selekcja to przede wszystkim podróże do złotej ery muzyki reggae, czyli lat 70. i eksplorowanie rejonów Studia One, Black Ark czy Channel One. Miłośnicy niskich częstotliwości również znajdą coś dla siebie, bo dub to drugi gatunek, który można usłyszeć podczas jego setów. Jako DJ grał we wrocławskich klubach Szepty, Marrakech, Puzzle czy Barbarka urozmaicając program muzyczny o reggae i dub. Regularnie od 2012 roku gra na największym festiwalu reggae w Europie - Rototom Sunsplash na scenie poświęconej roots reggae. Jest pomysłodawcą i założycielem zespołu Positive Thursdays in DUB.

Bilety
Sprzedaż zakończona.