EnglishEnglish
 
IV urodziny Foliba Management

IV urodziny Foliba Management

pt., 17 października 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Urodziny Foliby w Starym Klasztorze!

17 października w klubie muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1, odbędą się IV urodziny koncertowej agencji Foliba Management (www.folibamanagement.com). Tradycyjnie, świętujemy w muzycznym stylu.

 

Wystąpią :

* Szkoła Samby - projekt, który rozprzestrzenia w Polsce gorączkę brazylijskiej samby
* Gradu Minimo – wybuchowa mieszanka Dub-u, Reggae, Drum’n’Bass-u i Dubstep-u!
* Foliba - grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej
* SANGO + (Goście Specjalni) - pozytywny przekaz w języku esperanto! Koncert promujący nowy album pt. „Zmiana Wibracji Ziemi” , utrzymany w klimacie World Music
* Before / After - DJ Siwy (Balkan / Reggae / Afrobeat / Jungle / Breakbeat)

SZKOŁA SAMBY

Szkoła Samby to projekt, który rozprzestrzenia w Polsce gorączkę brazylijskiej samby.

Grupa prowadzi regularne warsztaty gry na bębnach brazylijskich we Wrocławiu, jedyny w Polsce serwis internetowy poświęcony sambie oraz organizuje ogólnopolskie wydarzenia (m.in.raban-festival.eu). Uczestnicy ich warsztatów biorą udział w sambowych wydarzeniach w całej Polsce i Europie, koncertując zarówno na ulicznych paradach, imprezach plenerowych jak i w klubach muzycznych.

GRADU MINIMO

Gradu minimo to nowy projekt założycieli zespołu "Niekoniecznie Korzenie".

Powstał w lipcu 2010r. we Wrocławiu. Wielbiciele takich smaków jak dub, reggae, drum’n’bass, dubstep czy techno, znajdą tu na pewno coś dla siebie. Projekt ten nie skupia się na jednym gatunku muzyki, a podróżuje przez nie, wyznaczając własny muzyczny szlak. Obecnie promują pierwszą EP-ką "Powieści dubowe. Tom I” .

FOLIBA

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym.

Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun’y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą . Zespół regularnie koncertuje , ma za sobą ponad 200 występów w Polsce i za granicą. Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami światowej sławy, takich jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Senegal), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea) .

Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15'C!

SANGO – ZMIANA WIBRACJI ZIEMI

SANGO to zespół powołany do istnienia i prowadzony przez Kamila Rogińskiego od 2011 roku. Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisujące się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. Program koncertowy prezentuje muzykę autorską, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność muzycznych kultur świata. W wykonaniu artystów dolnośląskich, wchodzących w skład zespołu SANGO, tradycja etniczna Ziemi jest monolitem. Muzycy nie zapominają również o własnych korzeniach z powodzeniem przeplatając występy słowiańskimi instrumentami dętymi i smyczkowymi, związanymi z folklorem rodzimym. Przesłanie przedsięwzięcia „SANGO – Zmiana Wibracji Ziemi” - jest podobne do tego, które skłoniło Ludwika Zamenhofa do stworzenia międzynarodowego języka esperanto - język, który jest sposobem na komunikowanie się, ale nie wypiera mowy regionalnej. Język, który nie jest obcy dla nikogo na świecie, jest tym, czym muzyka SANGO, gdzie śpiewane teksty tłumaczone są na esperanto - SANGO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO (ZMIANA WIBRACJI ZIEMI). Pozytywny przekaz w języku esperanto – SANGO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.