EnglishEnglish
 
Iwona Loranc - „Loranc śpiewa Jakubczak”

Iwona Loranc - „Loranc śpiewa Jakubczak”

pt., 11 maja 2012, 18:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

"Loranc Śpiewa Jakubczak” - koncert

Występują:

Iwona Loranc - śpiew
Witold Żuromski - gitara

Na program składają się utwory z repertuaru Ludmiły Jakubczak (m.in. „Szeptem”, „Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Alabama”) w nowych aranżacjach w rytmie samby i bossa novy.

Iwona Loranc brała udział w licznych przeglądach i konkursach, na których odniosła wiele sukcesów. Najważniejsze wyróżnienia to: Grand Prix i nagroda dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a „Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku, nagroda „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r., I nagroda na 38. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002r. 

Iwona Loranc wydała 3 płyty – pierwszą z zespołem Tricolor (2003r.), i dwie solowe „Znaki na niebie” (2006r.) i „Loranc  Śpiewa Jakubczak” (2008r.).

Witold Żuromski - muzyk, kompozytor, autor aranżacji utworów z płyty „Loranc Śpiewa Jakubczak”. Gra na gitarze elektrycznej i akustycznej. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach . W 1997 roku został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego" Zaczarowany Świat Harmonijki" organizowanego przez C.K. Zamek w Poznaniu.  Jako muzyk sesyjny brał udział w Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, "Debiutach" na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu , Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni i koncertował w Teatrze Ochoty w Warszawie z własnym recitalem. 

Witold Żuromski jest wykładowcą w klasie gitary Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. M. Karłowicza oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Organizuje i pełni rolę kierownika Ogólnopolskich Warsztatów Gitarowych w Obornikach Wlkp.

Bilety
Sprzedaż zakończona.