EnglishEnglish
 
J.J. Band

J.J. Band

śr., 11 marca 2015, 19:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Jacek „Jogi” Jaguś – gitara, śpiew
Bartek „Boruta” Łęczycki – harmonijka
Piotr Michalak – piano, Hammond
Andrzej „Stagracz” Stagraczyński – bass
Bartek „Mr.Shuffle” Niebielecki – perkusja 

Zapraszamy na koncert będący muzyczną historią zespołu J.J. Band, połączony z promocją 2-płytowego albumu „Good Job”.

J.J. Band z Jeleniej Góry w ciągu dziesięciu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues”, a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues”. W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy, nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku.

Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007, 2008 i 2009 roku, a Bartek Łęczycki – harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu „Twojego Bluesa”.

Grupa występowała na najbardziej prestiżowych  festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki.

 J.J. Band to niewątpliwie uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W 2010 roku skład zespołu zasiliła sekcja rytmiczna, złożona z doświadczonych i uznanych na polskiej scenie bluesowej wrocławskich muzyków – Bartosza Niebieleckiego na perkusji i Andrzeja Stagraczyńskiego na basie. 

W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego albumu J.J. Band, poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy zespołu Beakout oraz utwory z autorskich albumów zespołu.

 Drodzy Bluesfani!

Z radością informujemy o premierze płyty J.J.Band „Good Job”, która miała miejsce 18.10.2014r. Jest to dwupłytowy album, wydany przez Wydawnictwo Flower Records, z utworami pochodzącymi z lat 2003-2013. Na „Good Job” znalazły się oczyszczone i zremasterowane nagrania z płyt studyjnych zespołu – „Good Day for the Blues”, „Searchin for the Blues”, „J.J. Band Live! On Blues Colours Festival” oraz „J.J. Band i Przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy. Jest również kilka nagrań wcześniej niepublikowanych. Razem 27 utworów na dwóch plytach CD.

 To muzyczna historia zespołu J.J. Band – jednego z najważniejszych przedstawicieli młodej fali polskiego bluesa, docenionego przez bluesfanów w Polsce i za granicą. Ten album to próba podsumowania dziesięcioletniego okresu działalności zespołu, ukłon w stronę fanów, którzy często pytają o starsze, niedostępne już dziś płyty zespołu, które ukazywały się w małych nakładach i są już nie do odtworzenia ani zdobycia. Możliwe, że dla młodego pokolenia fanów bluesa nagrania te będą jeszcze nieznane – tym większa atrakcyjność tego wydawnictwa. Album ten bardzo dobrze charakteryzuje J.J. Band – zespół, który zawsze tworzył muzykę będącą wypadkową doświadczeń i wrażliwości wszystkich członków zespołu – jednak zawsze pod wspólnym, bluesowym mianownikiem. Znajdziecie tu klasyczne shuffle, akustyczne granie, blues-rockowe riffy, bluesowe ballady i koncertowy żywioł. Wszystko to, co zawsze cechowało ten zespół. Dodatkową atrakcją jest gościnny udział wielu wspaniałych muzyków, których zespół zawsze chętnie zapraszał do studyjnej współpracy. Płyta jest do nabycia na koncertach oraz na serwisach aukcyjnych.

 Zapraszamy serdecznie – poznajcie dorobek nagraniowy zespołu J.J. Band. Dajcie się ponieść bluesowej fali!

Bilety
Sprzedaż zakończona.