EnglishEnglish
 
JACOB COLLIER

JACOB COLLIER

pon., 14 listopada 2016, 20:00

Progresja
ul. Fort Wola 22
01-258, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Good Taste Production zaprasza na jedyny w Polsce koncert Jacoba Colliera! Muzyk wystąpi 14 listopada w warszawskiej Progresji.

Pochodzący z Londynu Jacob Collier jest uznawany za jednego z najbardziej wyrazistych, najbardziej charakterystycznych i pomysłowych muzyków młodego pokolenia. Jego muzyka łączy w sobie elementy jazzu, śpiewu a cappella, groove, folku, trip-hopu, muzyki klasycznej, muzyki brazylijskiej, muzyki gospel, soulu i improwizacji (by wymienić tylko kilka), które razem tworzą niesamowity świat Jacoba Colliera.

Jacob wychował się w rodzinie muzyków i doskonalił swoje muzyczne pomysły od najmłodszych lat. Wykorzystał internet, aby dzielić się swoim talentem tworząc we własnym pokoju  filmy na YouTube. Śpiewa w nich wszystkie partie, gra na wszystkich instrumentach i wizualizuje każdy element utworu tworząc mozaiki na ekranie. Od pierwszej publikacji w grudniu 2011 jego profile w mediach społecznościowych zyskały ponad 100 tys. międzynarodowych obserwatorów i ponad 6 milionów odsłon. Dzięki nietuzinkowej  interpretacji hitu Steviego Wondera: “Don’t You Worry ‘Bout A Thing,” Collier zyskał ogromną popularność, a niektórzy z jego największych fanów to m.in. Quincy Jones, Herbie Hancock, Pat Metheny, Chick Corea, Steve Vai i Take 6.

W ciągu ostatniego roku Jacob współpracował z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie przy tworzeniu przełomowej maszyny koncertowej, która pozwala mu tworzyć audiowizualne widowisko jako multiinstrumentalista.W ostatnim czasie muzyk zaprezentował swoje show na Montreux Jazz Festival, przed Herbie Hancockiem i Chickiem Coreą. The Guardian określił Colliera jako "nowego mesjasza jazzu" po debiucie projektu w Ronnie Scott Jazz Club w Londynie, a magazyn Jazzwise nazwał go "Przyszłością Muzyki".

Aktualnie Collier aranżuje na zlecenie orkiestr wysokiej klasy i zespołów z całego świata, udziela kursów mistrzowskich w szkołach i na uniwersytetach. Jacob współpracuje z wieloma różnymi artystami, m.in. Snarky Puppy Family Dinner Vol. 2 oraz Take 6. 

1 maja Jacob wydał swój drugi singiel "Flintstonowie",  z debiutanckiego albumu „In My Room.  Album dostępny jest w sprzedaży od 1 lipca 2016r.

Bilety:

79 zł - I pula
99 zł- II pula

Bilety
Sprzedaż zakończona.