EnglishEnglish
 
Janek Samołyk, Muzyka Końca Lata

Janek Samołyk, Muzyka Końca Lata

niedz., 4 stycznia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Klub muzyczny Stary Klasztor rozpoczyna Nowy Rok koncertowo!

Już w niedziele 4 stycznia zapraszamy na podwójny koncert - zagrają wrocławski wokalista Janek Samołyk oraz pochodzący z Mińska Mazowieckiego zespół Muzyka Końca Lata.

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. Jego muzyka trafia do słuchaczy lubiących zarówno alternatywne gitarowe brzmienia, jak i piosenkę poetycką. Podczas koncertu w Starym Klasztorze, muzyk zagra materiał z nowego albumu "Na prezent" (Polskie Radio SA, 2014), a także najlepsze utwory z dwóch wcześniejszych płyt.

Muzyczna droga Samołyka rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Debiutancka płyta Wrocław, wydana w 2010 roku została bardzo dobrze przyjęta, a takie piosenki, jak "Piosenka o pointach" czy "I ain't gonna give up (yet)" często gościły w radiu. W 2012 roku ukazał się drugi album pt. "Problem z wiernością", który był płytą tygodnia m.in. w Trójce, a utwory "Codziennie" oraz tytułowy weszły na Listę Przebojów Marka Niedźwiedzkiego. "Na prezent" to najnowsza propozycja wrocławianina, zawiera (najczęściej niewydane wcześniej) piosenki śląskiego songwritera - Marka Jałowieckiego. Singiel "Złe czasy", zapowiadający płytę, można często usłyszeć w stacjach radiowych.

Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał ponad 200 koncertów, a wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: trasa po Chinach wraz z zespołem Iowa Super Soccer, występy w Jarocinie oraz Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda.

Skład zespołu:

Janek Samołyk - gitara, wokal
Patrycja Stefanowska - skrzypce, klawisze, wokal
Piotr Wojniusz - bas
Marcin Wojtowicz - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.