EnglishEnglish
 
Janusz Radek - Serwus Do Jutra

Janusz Radek - Serwus Do Jutra

niedz., 25 maja 2014, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

W zeszłym roku Janusz obiecał swoim fanom powrót i przypomnienie piosenek ze starszych recitali. Słowa dotrzymał i w tym roku zagra koncert w ramach trasy Serwus Do Jutra.

Tytułem trasa nawiązuje do jednego ze starszych, kultowych recitali i płyty Janusza - Serwus Madonna. Trasa 2014 zawiera największe przeboje Janusza ze wszystkich recitali.

Wśród utworów znajdują się kultowe utwory : Ja Jestem Wamp, Groszki i Róże, Sur le Ponte D’Avignone, Grande Valse Brillante, Tomaszów, a także skomponowane do tekstów Haliny Poświatowskiej: Sheila, Halina,

Kiedy Umrę Kochanie, czy wreszcie utwory w pełni autorskie Janusza, takie jak: Naprawdę Jesteś Piękna, Gdzieś Między Słowami, Pan Roman, Ukochana Żegnam Cię i wiele innych… 

Jak mówi sam Artysta: Trasa "Serwus do jutra”- to podsumowanie tego, co zrobiłem przez ostatnich dziesięć lat. To różne odcienie mojej twórczości, tego, co przeżyłem, co mnie fascynowało. Od liryki krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, po moje piosenki, które napisałem, zaśpiewałem.

Koncertowo Janusz Radek to gwarancja najwyższego poziomu. Najlepsze recenzje koncertów piszą jego fani: "(…)Nie oczekiwałam niczego a dostałam wszystko. I nie chodzi tu nawet o piosenki tylko o ten szczególny rodzaj porozumienia i interakcji artysta-widz. Przez te lata mojej fascynacji zmieniłam się ja, zmienił się Pan, zmienił się świat wokół, zmieniły się piosenki i mój ich odbiór. Nie zmieniło się jedno. Siła oddziaływania i wywoływania przez Pana emocji. Podróż, w którą zabrał nas Pan wczoraj na długo pozostanie mi w pamięci. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce” - A.Malok - źródło fanpage Janusza Radka.

Ten niesamowity wieczór można by podsumować kilkoma zdaniami, a każde z nich stanowi nie tylko opis tego co się działo, ale jest też argumentem za tym, by szukać kolejnej okazji do spotkania z tym artystą:

- Janusz Radek ma niesamowity głos i to co z nim wyrabia śpiewając, udając różne instrumenty, mrucząc, wyjąc, piszcząc, krzycząc itd. po prostu zadziwia i choćby ze względu na to warto jest zobaczyć go na żywo (...). 

- Obok improwizacji wokalnej w parze idzie osobowość sceniczna - ruch ciała, mimika, przeżywanie każdej piosenki robią niesamowite wrażenie, stąd też lepiej rozumie się czemu to on chce mieć wpływ na to co zaśpiewa i w jakiej kolejności - nie jest łatwo wejść w rolę na zawołanie.

- Mamy głos (i muzykę, która wraz z głosem tworzy niesamowity klimat, to rozpędzając się, to pozwalając wybrzmieć pewnym nutom) i emocje(…).  To co wyprawia na scenie jest kompletnie szalone. Improwizacja jest widoczna nie tylko w sposobie interpretacji różnych piosenek, ale i w tym jak można prowadzić dziwaczne monologi, kompletnie nie przejmować się logiką zapowiedzi, jak reagować na publiczność i jej zachowania i nastroje. To aktor, zwierzę sceniczne, żywioł i kopalnia niespodzianek (…). Spodziewałem się bardziej (…) poezji śpiewanej, a otrzymałem wybuchową mieszankę jazzu, kabaretu i teatru. Ale muszę przyznać, że tym bardziej mam ochotę na więcej” źródło http://notatnikkulturalny.blogspot.com

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
50 zł - kategoria I
40 zł - kategoria II

Bilety
Sprzedaż zakończona.