EnglishEnglish
 
Jarek Śmietana Wojtek Karolak Band i Bill Neal - I Love The Blues

Jarek Śmietana Wojtek Karolak Band & Bill Neal - I Love The Blues

śr., 30 listopada 2011, 20:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Jarek Śmietana Wojtek Karolak Band & Bill Neal - I Love The Blues

Występują:

Jarek Śmietana -  gitara, śpiew
Wojciech Karolak - organy Hammonda
Bill Neal - śpiew
Adam Czerwiński - perkusja, śpiew
Marcin Lamch -  kontrabas, śpiew

Ten niezwykły koncert jest prezentacją najnowszej płyty CD Jarosława Śmietany pt. „I love the blues“. To także wyjątkowa okazja, by posłuchać na żywo wybitnego i charyzmatycznego wokalisty z Australii Billa Neala.

W programie występu znajdziemy kilkanaście utworów, które stanowią milowe kamienie w historii bluesa, jazzu, a nawet rocka. Począwszy od legendarnego „St.Louis Blues“, granego niegdyś przez samego Louisa Armstronga, poprzez „I need Your love so Bad“ zespołu Fleetwood Mac, czy „I love you more then you ever know“ niezapomnianego Dony Hathawaya, a na „Red house blues“ Jimiego Hendrixa i oryginalnych utworach Jarka Śmietany skończywszy, poznamy prawdziwą historię bluesa, jazzu i rocka w wyjątkowo smacznej pigułce.

Najlepsi polscy muzycy w zderzeniu z fenomenalnym wokalistą z Australii proponują koncert, jakiego jeszcze nie było. Brzmienie, komunikatywność, energia i feeling to główne atrybuty tego programu.

Bill Neal - urodzony 1971 r. w Wielkiej Brytanii, zamieszkały w Australii, śpiewał i grał na saksofonie i gitarze już w wieku siedmiu lat. Biorąc pod uwagę jego wyjątkowy, niepospolity głos przyznano mu stypendium i skierowano go do szkoły muzycznej. Otrzymał klasyczne wykształcenie. Dzieciństwo spędził występując i śpiewając w musicalach i filmach, włączając w to roczne tournée z brytyjską Operą Królewską, występy w Covent Garden Opera House w Londynie i udział w filmie z Sophią Loren i Richardem Burtonem.

Jego pierwszy nauczyciel muzyki powiedział: „Nigdy nie słyszałem osoby obdarzonej takim głosem. Kiedy śpiewał, publiczność płakała.“

W Wielkiej Brytanii 22-letni Bill, wyposażony w potężny, dojrzały głos, stworzył dziewięcioosobowy bluesowy zespół, który szybko zdobył uznanie na profesjonalnej scenie brytyjskiej. Neal występował z grupą jako frontman w Londynie między innymi w The Savoy, The Empire Leicester Square, The Cafe Royal i The Hammersmith Palais.

Zespół koncertował w całej Europie i wydał kilka płyt. Bill stał się wokalistą wybieranym przez gwiazdy do wspólnych koncertów, między innymi dla księżnej Diany, księżnej Anny, czy na przyjęciach Roberta Planta, gdzie wystąpił z Halem Landisem z Dire Straits. Nagrywał też w słynnych studiach Saw mills i Red bus.

W 2004 roku Bill Neal przeprowadził się do Australii Zachodniej. Obcenie gra ze swoim zespołem, jeźdżąc z koncertami po całym kontynencie i każdego roku występuje w Europie. Dzięki żonie Polce nawiązał silne relacje z naszym krajem. Obecnie jest zaangażowany w projekt z Jarkiem Śmietaną, z którym wystąpił niedawno w Sopocie, obok Hanny Banaszak, Karen Edwards i Ryszarda Rynkowskiego.

Jarosław Śmietana - muzyk jazzowy, kompozytor, bandleader. Jest najwybitniejszym polskim gitarzystą i kompozytorem jazzowym znanym i uznanym w całej Europie, a także wielu krajach świata.

Współpracował (grał i nagrywał) z gwiazdami jazzowymi największego formatu: Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Bennym Maupinem, Zbigniewem Seifertem.

źródło: materiały promocyjne organizatora (imrt)

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.