EnglishEnglish
 
Jazz Day Premiere: The Cuban Latin Jazz - Roots

Jazz Day Premiere: The Cuban Latin Jazz - Roots

śr., 5 lutego 2020, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Na repertuar nowej płyty the Cuban Latin Jazz składają się, w głównej mierze, autorskie kompozycje zespołu. Ważną inspiracją do powstania tego albumu stała się również twórczość Fryderyka Chopina, bowiem na płycie znajduje się utworów zbudowane na kanwie kompozycji geniusza, w których muzyka Chopina wybrzmi w nowy, odważny sposób.

Twórczość zespołu w kilku słowach można określić jako fuzja jazzu, latino, afro oraz rytmów kubańskich, w której dostrzegalny jest również wątek polski. Artyści mają na swoim koncie debiutancką płytę wydaną rok temu, zatytułowaną „Juntos por Siempre” i wydaną nakładem wrocławskiego wydawnictwa V Records.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to kwartet międzynarodowy współtworzony przez urodzonego w Hawanie Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, basistę, kompozytora i lidera formacji; pochodzącego z Ukrainy, charyzmatycznego saksofonistę Taras Backovskyy oraz Polaków – pianistę Pawła Kukułę oraz perkusistę Dominika Jaske.

W czasie swojej krótkiej działalności zespół otrzymał liczne narody i wyróżnienia w renomowanych konkursach, m.in. II nagrodę w konkursie na Indywidualność Jazzową w ramach 54. edycji wrocławskiego festiwalu Jazz nad Odrą w 2018 roku.

Bilety
Sprzedaż zakończona.