EnglishEnglish
 
Jazz Day vol. 9: Damian Hyra Quartet

Jazz Day vol. 9: Damian Hyra Quartet

śr., 4 grudnia 2019, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Autorski projekt wrocławskiej sceny muzycznej, którego kompozycje łączy jazz instrumentalny ze śpiewem i osobistymi tekstami autora.

Brzmienie, przestrzeń i przekaz muzyczny, ale także ten ukryty w słowie mają dla nas największą wartość. Finaliści tegorocznego Blue Note Jazz Competition i Jazz Krokus Festival.

Inspiracje twórczą zawdzięcza takim artystom jak : Kurt Elling, George Benson, Diana Krall, Kevin Mahogany, Pat Metheny, John Scofield Tomasz Stańko..

Zapraszamy!

W składzie:

Damian Hyra : gitara/śpiew
Dominik Gawroński : trąbka/flugelhorn
Ambroży Ranz : fretless bass/Kontrabas
Dawid Opaliński : perkusja

Damian Hyra – gitarzysta, wokalista, kompozytor pochodzący z Częstochowy Laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych. Studiował gitarę jazzową na Akademii muzycznej w Katowicach, a obecnie gitarę jazzową na Akademii muzycznej we Wrocławiu, pod okiem dr. Artura Lesickiego. Miał okazję współpracować z wieloma cenionymi muzykami w kraju. Obecnie zajmuje się komponowaniem własnej muzyki i pisaniem autorskich tekstów, cały czas pracując nad stworzeniem własnego języka.

Dominik Gawroński - trębacz, kompozytor, aranżer Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Radomiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Warszawie na Wydziale Jazzu. Obecnie student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie dr hab. Piotra Wojtasika. Najważniejsze osiągnięcia: VI Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie 2010 – I Nagroda dla zespołu ”Swinging Birds” oraz Nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty. Krokus Jazz Festiwal 2012 – Nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty. Jako jeden z dwóch polskich młodych muzyków jazzowych stał się członkiem międzynarodowej orkiestry Jeunesse Musicales Jazz World Orchestra, z którą odbył trasę koncertową po Belgii i Niemczech.

Dawid Opaliński - perkusista Absolwent szkoły muzycznej w Olsztynie. Następnie uczył się na policealnym studium jazzowym w Warszawie. Od 2015 roku, student Wrocławskiej Akademii muzycznej na wydziale jazzu. Laureat wielu konkursów jazzowych, m.in. „indywidualność jazzowa” na Santander Jazz nad odrą festiwal 2019. Koncertuje z wieloma artystami w Polsce i za granicą.

Ambroży Ranz - basista, kontrabasista Gitarzysta basowy/kontrabasista związany z wrocławską sceną muzyczną. Absolwent I i II st. Szkoły muzycznej w Poznaniu, obecnie student Akademii muzycznej we Wrocławiu, na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Ma na koncie koncerty na festiwalach w Polsce, Niemczech, Czechach m.in. Męskie granie 2018, Enea Spring Break.

Bilety
Sprzedaż zakończona.