EnglishEnglish
 
Jazz On The Rooftop vol. 1: Maciek Czemplik Quartet

Jazz On The Rooftop vol. 1: Maciek Czemplik Quartet

śr., 23 maja 2018, 20:00

Cafe Bar Monopol
Heleny Modrzejewskiej 2
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Vertigo Jazz Club & Restaurant wraca z koncertami na dachach na swój ulubiony taras w mieście.

Zapraszamy na koncert na dachu Hotelu Monopol, który poprowadzi Maciek Czemplik ze swoim składem: 

Dominik Gawronski - trąbka,
Bartek Chojnacki - kontrabas,
Dawid Opaliński - perkusja

--

Maciej Czemplik jest gitarzystą, kompozytorem i producentem aktywnie związanym z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Debiutował z gitarzystą Maćkiem Mazurkiem w jazzowym duecie gitarowym, z którym w 2001 r. otrzymał wyróżnienie podczas międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie. Współpracował z zespołami Aformental, Azyl, nagrywał dla hiphopowców Jokera oraz Erio. Grał muzykę teatralną we wrocławskich teatrach Ad Spectatores (Urodziny Taty), Teatr Współczesny (Amerykański Blues), Teatr Muzyczny Capitol (Opera za Trzy Grosze, Gorączka, Mandarynki i Pomarańcze, West Side Story) a także kilkumiesięczną trasę po Niemczech z musicalem Evita. 

Aktualnie koncentruje się na własnych projektach artystycznych. Koncertuje z autorskim triem jazzowym Maciek Czemplik Trio grającym gitarowo-przestrzenne kompozycje autora z towarzyszeniem kontrabasu i perkusji. Największą popularność przyniosła mu współpraca z wokalistkami, która jest poniekąd wynikiem autorskiego pomysłu na kanał YouTube (czemplikmusic), gdzie nagrywa przede wszystkim akustyczne aranżacje znanych piosenek zapraszając do tych nagrań różne wokalistki. Z tych duetów warto wspomnieć współpracę z Karoliną Łopuch, z którą wydali w 2016 pierwszy autosrki singiel p.t. Rozstroje oraz zdobyli w tym składzie wiele nagród i wyróżnień podczas konkursów na festiwalach prezentujących muzykę poetycką i autorską. Drugim znaczącym duetem jest współpraca z Natalią Lubrano, która zaowocowała wyróżnieniem i nagrodą publiczności podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. oraz w tym samym roku nagrodą podczas Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu. 

Jest też wiele innych świetnych wokalistek, z którymi Maciek koncertował lub koncertuje nadal, z których warto wymienić: Ania Kłys, Paulina Lenda, Adrianna Styrcz (Tercet Neurotyczny), Natalia Podwin, Aleksandra Kwaśniewska (Londyn).

Bilety
Sprzedaż zakończona.