EnglishEnglish
 
JazzBlaster plays Depeche Mode

JazzBlaster plays Depeche Mode

czw., 23 listopada 2017, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

„JazzBlaster plays Depeche Mode” - debiutancki album wrocławskiego kwartetu JazzBlaster ukaże się 23 listopada 2017r. Premierze towarzyszyć będzie koncert promujący w Vertigo Jazz Club & Restaurant. 

JazzBlaster tworzą Tadek Kulas (tp, fl, voc), Piotr Rachoń (p), Eugeniusz Betliński (db) i Marcin Rak (dr). Muzycy bardzo szybko zdobyli uznanie we Wrocławiu, koncertując w wypełnionych po brzegi klubach. JazzBlaster cechują improwizacje, rockowa/ punkowa energia, wirtuozeria i przestrzenne eksperymenty. 

Piotr Rachoń jest nazywany "szamanem fortepianu". To ceniony pianista, kompozytor i aranżer. Barwna i charyzmatyczna osobowość sceniczna. Podobnie jak stojący na froncie Tadek Kulas - znakomity trębacz i obdarzony potężnym głosem wokalista. 

Eugeniusz Betliński to kontrabasista "level - master". Poza solidną basową podstawą wnosi "wiolonczelowe" brzmienie, operując smyczkiem z dużym poczuciem melodyki. 

Z kolei zjawiskowy Marcin Rak jest wziętym polskim perkusistą młodego pokolenia występującym w składach od jazzu do hip-hopu. To "modern drummer" zarówno pod kątem brzmienia jak i techniki. 

Adaptacja ikonicznej twórczości Depeche Mode była dość naturalna dla zespołu. Muzycy początkowo wykonywali rozbudowaną wersję "Personal Jesus". JazzBlaster wkrótce włączył do repertuaru więcej utworów Martina Gore i spółki. I tak powstał materiał na płytę "JazzBlaster plays Depeche Mode". Zarejestrowany podczas występu i zmiksowany przez Jacka Miłaszewskiego. 

- informacja: gdzie i kiedy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13 Wrocław. Godz. 20.00

ODNOŚNIKI:

https://www.youtube.com/watch?v=89T_3uStIK4
https://www.youtube.com/watch?v=bpQlpBnVJhg
https://www.youtube.com/watch?v=9oVu4R-3J4I
https://www.youtube.com/watch?v=oVBseDFeK70

www.facebook.com/jazzblaster
https://www.instagram.com/jazzblaster_official/
http://www.jazzblaster.com/

Bilety
Sprzedaż zakończona.