EnglishEnglish
 
Jelonek

Jelonek

czw., 5 lutego 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Jelonek zagra w Sali Gotyckiej!

wROCKfest.pl zaprasza na koncert najpopularniejszego rockowego skrzypka w Polsce. Michał Jelonek ze swoim zespołem wystąpi 5 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych.

Michał "Jelonek" Jelonek - polski kompozytor, muzyk i skrzypek. Członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Były członek kieleckiej grupy Ankh. Jelonek jest współautorem 15 albumów, a na ponad dwudziestu wystąpi gościnnie. Muzyka wykonywana przez niego jest różnorodna, nie ogranicza si do jednego gatunku. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock. Autor muzyki do reklam. Nagrał kinową czołówkę dla filmów BestFilm oraz Monolight, oraz muzykę do filmu Na jelenie Renaty Borowczak. Wygrał wiele konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993), "Rock 94" Siedlce. W 1989 obronił dyplom w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Zuzańskiego w Kielcach. Podsumowaniem tego był koncert skrzypcowy D - dur Ludwiga van Beethovena wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kieleckiej. Od tego czasu aż do 1993 roku współpracował z tą orkiestrą, z Orkiestr Kameralną Filharmonii Kieleckiej, oraz z kwintetem smyczkowym Collegium Musicum. Od 1992 roku współpracuje lub współpracował ponadto z Theat e Diaspora (do 1994), zespołami: Closterkeller, De Press, Firebirds, Grejfrut, Kasa, Lizar, Łzy, Mafia, Maybe-b, Perfect, Szwagierkolaska, Teatr Kobiet, Tosteer, T-Raperzy znad Wisły, Wilki, oraz z wykonawcami jak: Maryla Rodowicz, Ilona Sojda, Wojciech Gąssowski, Stan Borys. Działał jako muzyk sesyjny dla firm BMG Ariola Poland, Pomaton EMI i Universal Music Poland. Od 1993 roku zagrał około 1600 koncertów nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Brazylii, Litwie, Estonii, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie.

3 grudnia 2007 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „Jelonek”. Jest ona płytą art rockową z wiodącą rolą skrzypiec. W czerwcu 2009 roku Jelonek został nagrodzony w plebiscycie Świętokrzyskie Nagrody Muzyczne Scyzoryki 2009 w kategorii Wykonawca Instrumentalista. Ostania płyta pt. „Revenge” została wydaną jesienią 2011 roku. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.