EnglishEnglish
 
Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

niedz., 15 września 2013, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Jerzy Połomski – koncert jubileuszowy

Akompaniuje: Janusz Sent

Jerzy Połomski urodził się 18.09.1933 roku w Radomiu. Od 55 lat występuje na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych. 

Artysta Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego. 

Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim Teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia. Jest laureatem nagrody jury oraz Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (1969r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii (1970r.), nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz Złotego Mikrofonu Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, w ZSRR, Jugosławii, RFN, NRD, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. 

W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a w rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę „Czas nas zmienia” z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana. Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez szerszą publiczność.

W 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
25zł - bilet normalny
20zł - bilet ulgowy (studenci, emeryci, renciści)

Bilety
Sprzedaż zakończona.