EnglishEnglish
 
Jesse Cook - One World

Jesse Cook - "One World"

niedz., 19 marca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Jesse Cook powraca do Wrocławia! Kanadyjski mistrz gitary i world music wystąpi  na deskach Teatru Muzycznego Capitol 19 marca 2017 r. z repertuarem ze swojej ostatniej płyty „One World”.

Poprzednia płyta Cooka „The Blue Guitar Sessions” (2012) utrzymana była w szczerej artystycznej  prostocie.  Tym razem, nagrywając swój ostatni album „One world”, który ukazał się w maju 2015 r., Jesse Cook pozwolił sobie na szczyptę ekstrawagancji. „One World” to egzotyczna tekstura muzyczna stworzona w globalnej i ponadczasowej perspektywie. Klasyczne hiszpańskie brzmienia scalone motywami z Bliskiego Wschodu przeplata delikatna elektronika. Dla uważnych uszu pojawia się ciepło i delikatnie brzmiący duduk – tradycyjny ormiański instrument dęty, który dopełnia orientalną ekspresję albumu.  W efekcie powstała płyta, która z jednej strony przyciągnęła szerokie grono nowych odbiorców, a z drugiej  w żadnym detalu nie rozczarowała wiernych fanów. 

W całości album „One World” znakomicie podsumowuje muzyczny zwrot ku sensualnej egzotyce. Jesse Cook ponownie stworzył magię, którą w wyjątkowy sposób komunikuje na scenie. Tym razem zabierze publiczność w podróż po brzmieniach świata we Wrocławiu już 19 marca. 

Jesse Cook to kanadyjski wirtuoz gitary wielokrotnie porównywany z artystami tj. Paco de Lucia czy Vicente Amigo. Urodził się i wychował w Europie. Inspiracją dla jego twórczości były młodzieńcze lata spędzone w cygańskiej dzielnicy Arles u ojca we Francji. Od improwizowanych jam session z Nicolasem Reyesem (Gipsy Kings) przez finezyjne próby naśladownictwa legendy Manitasa de Platay – Jesse Cook stworzył własny styl specjalizując się w gatunku rumba flamenco.

Zadebiutował albumem „Tempest” na Catalina Jazz Festival w 1995 roku. Do tej pory wydał już 11 krążków, każdy jest inny, każdy inspirujący i naturalny. Od ponad 20 lat nieustannie tworzy i aktywnie koncertuje na arenie międzynarodowej. Jest laureatem prestiżowej nagrody Juno (kanadyjskie Grammy) oraz trzykrotnym zdobywcą nagrody Canadian Smooth Jazz dla Gitarzysty Roku.  Jesse Cook to muzyczny obywatel świata. Jego najlepszym świadectwem są struny, które zawsze gwarantują niepowtarzalną podróż od dźwięków flamenco i muzyki latynoskiej przez world music aż po funky jazz.

Skład zespołu: Dennis Mohammed (gitara basowa), Chris Church (akordeon i skrzypce),  Nicolas Hernandez (gitara akustyczna) oraz  Rosendo „Chendy” Leon (perkusja) 

Bilety:

155 zł - kategoria I
135 zł - kategoria II 
Bilety
Sprzedaż zakończona.