EnglishEnglish
 
John McLaughlin i The 4th Dimension

John McLaughlin & The 4th Dimension

sob., 3 listopada 2012, 19:00

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34
54-239, Wrocław
sprzedaż wstrzymana

Komunikat organizatora

Koncert John McLaughlin and the 4th Dimension w dn. 3 listopada 2012 w ramach Festiwalu GITARA 2012 zostaje przeniesiony do C.S. IMPART przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19:45.
Zakupione bilety zachowują ważność i zostaną wymienione przed koncertem. Sala Impart gwarantuje bliższy kontakt z artystą i lepszy odbiór koncertu, dlatego jesteśmy przekonani, że nowe miejsce koncertu spełni Państwa oczekiwania.

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe (www.gitara.wroclaw.pl)
Pytania proszę kierować na adres: biuro@gitara.wroclaw.pl lub tel. 71 71 829 17, 71 71 830 17, 535 35 15 62
Opis

 

The 4th Dimension (czwarty wymiar) jest jednym z najnowszych projektów Johna McLaughlina. Zespół powstał w wyniku wieloletniej współpracy doskonałych muzyków wywodzących się z różnych kultur, dlatego w muzyce The 4th Dimension odnaleźć można inspirujące połączenie tradycji muzycznej Wschodu i Zachodu. Początkowo projekt ten miał być jedynie eksperymentem przygotowanym na potrzeby festiwalu odbywającego się na wyspie La Réunion, jednakże sukcesy wspólnych występów przekonały muzyków do kontynuowania współpracy. Dziś The 4th Dimension tworzą, oprócz Johna McLaughlina, Gary Husband, Etienne M'Bappé i Ranjit Barot. W kwietniu 2010 roku ukazała się ich pierwsza płyta To The One, będąca hołdem złożonym Johnowi Coltrane'owi i jego płycie A Love Supreme, uważanej za jedną z najważniejszych w historii jazzu.

John McLaughlin należy do ścisłej czołówki najwybitniejszych gitarzystów na świecie. Dotychczas jego kilkudziesięcioletnia kariera owocowała współpracą z największymi postaciami współczesnej muzyki, takimi jak: Jimi Hendrix, Miles Davis, Carlos Santana, Paco de Lucía, Larry Coryell czy Chick Corea. W 2003 roku przez magazyn Rolling Stone został uznany jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Gary Husband, perkusista i klawiszowiec, jest członkiem The 4th Dimension od początku powstania grupy. Jako aranżer, kompozytor i producent tworzy autorskie projekty oraz współpracuje z innymi muzykami, wśród których wymienić można Jacka Bruce'a, Jeffa Becka, Billy'ego Cobhama, zespół Level 42 oraz zmarłego niedawno Gary'ego Moora.

Drugim perkusistą The 4th Dimension jest Ranjit Barot, który wykorzystuje wschodnie techniki gry oraz konnakol (rytmiczny śpiew wywodzący się z tradycji południowych Indii). Jego dotychczasowe osiągnięcia to między innymi dyplom prestiżowej uczelni w Madrasie oraz współpraca z najwybitniejszymi muzykami z Indii, Europy i Stanów Zjednoczonych między innymi z Zakirem Hussainem, wirtuozem gry na tabli.

Basista Etienne M'Bappé związany jest z paryską sceną muzyczną. Wydał dwie solowe płyty Misiya i Su La Také. Poza współpracą z The 4th Dimension występował z zespołami Ultramarine i Steps Ahead oraz z Rayem Charlesem Salifem Keitą i Manu Dibango.

 

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.