EnglishEnglish
 
John Porter Band

John Porter Band

niedz., 4 października 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

JOHN PORTER zagra w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 4 października do Sali Gotyckiej na koncert promujący najnowszą płytę Johna Portera.

John Porter powraca z solowym projektem. Najnowsze dzieło artysty nosi tytuł „Honey Trap”. Płyta jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu „Back In Town”, jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka.

Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, klasycznie rockowej formie. Muzyczne korzenie Portera mocno osadzone w latach 60-tych i 70-tych, aż po jego debiut „Helicopters” są tu wyraźnie obecne. Nic więc dziwnego, że do produkcji albumu  ponownie zaprosił Phila Browna, mającego na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak:  Talk Talk, Led Zeppelin, Traffic, Bob Marley czy Jimi Hendrix. Dzięki zastosowaniu oldschool’owej technologii oraz rejestracji nagrań w trybie „live” „Honey Trap” ma niezwykle żywe i organiczne brzmienie. Album został zarejestrowany w Yellow Fish Studios we wschodnim Sussex. Zespół artysty tworzą: Mikey Rowe na klawiszach i pianinie (Oasis, Dave Gilmour, Mick Jagger/Dave Stewart Project, Sheryl Crowe, High Flying Birds), Martin Barker na bębnach (Goldfrap, Juliette Greco, Sarah Jane Morris, Ray Davis, Shriekband), Simon Edwards na basie (Talk Talk, Fairground Attraction, David Grey, Tracy Ullman, Kathryn Williams, Kevin Ayers) oraz na gitarze elektrycznej... Mr. John Porter!

Na albumie znajduje się 12 kompozycji . Artysta prowadzi nas przez ciemne, surowe pejzaże na wpół wyśnionych, pół realnych opowieści, to przy użyciu dziarskich, motorycznych beatów, to znów przymglonych ballad z bluesowym twistem, ani razu nie sięgając po swego Martina D28, gitarę akustyczną prze lata będącą nieodłącznym znakiem rozpoznawczym muzyka.

„Mam swój The Who-Neil Young moment!” – wyznaje Porter. Na płycie słychać, że to nie żarty. Artysta  po raz kolejny nas zaskakuje i porusza albumem „Honey Trap”.

Singiel zwiastujący nowe wydawnictwo to tytułowy „Honey Trap”, którego można posłuchać pod tym adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=174KAVOyxfo

Bilety
Sprzedaż zakończona.