EnglishEnglish
 
Juan Paradell Sole, Zdzisław Madej, Łukasz Romanek

Juan Paradell Sole, Zdzisław Madej, Łukasz Romanek

niedz., 5 sierpnia 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wystąpią:

Juan Paradell Sole – organy (Włochy)
Zdzisław Madej – tenor (Polska)
Łukasz Romanek - improwizacje (Polska) 

Już ósmego lipca rozpocznie się XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu „NON SOLA SCRIPTA” - Wrocławskie Lato Organowe 2012.

Tradycyjnie koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę wakacji, aż do początku września, o godzinie 19:00. Przed wrocławską publicznością zaprezentują się artyści z Polski oraz z Niemiec, Belgii, Włoch i Chorwacji.

Koncerty w tym roku przeniesione zostały do pięknego gotyckiego kościoła Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, który został ufundowany przez Henryka Probusa w 1288 roku. Jest to pierwszy dwupoziomowy kościół we Wrocławiu; patronem dolnego kościoła jest św. Bartłomiej.  W lewej nawie kościoła górnego znajduje się kopia całunu turyńskiego.

Artyści grać będą na organach zbudowanych przez wrocławskiego inżyniera Remigiusza Cynara z wykorzystaniem części elementów organów Liceum Muzycznego, zalanych w czasie powodzi 1997 roku. W zabytkowych murach świątyni zabrzmi muzyka organowa, wokalna, chóralna i kameralna, zgodnie z ideą festiwalu połączona z elementami  improwizacji.

Kierownictwo artystyczne  Festiwalu, jak co roku, sprawuje prof. Andrzej Chorosiński – dyrektor Stowarzyszenia Międzynarodowych Festiwali Organowych z siedzibą w Paryżu, profesor klas organów w warszawskiej i wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Organizatorzy mają nadzieję, że program tegorocznego , XIX już festiwalu, spełni oczekiwania słuchaczy polskich i zagranicznych, którzy stanowią stale zwiększające się grono wiernych słuchaczy koncertów Non Sola Scripta.

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.