EnglishEnglish
 
KAGYUMA

KAGYUMA

śr., 14 listopada 2018, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

KAGYUMA zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza 14 listopada do klubu Stary Klasztor na koncert zespołu KAGYUMA uważanego za jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie world music.

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego.

Artystki z sukcesami koncertowały w takich miejscach, jak Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Rampa w Warszawie, w ramach III Festiwalu "Muzyka Na Pograniczu" w Sanoku, podczas 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; na Festiwalu Malta w Poznaniu; na festiwalu filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, podczas Slot Art Festival 2017 w Lubiążu; w Poznaniu na Starym Rynku w ramach "Kulturalny Stary Rynek".

Laureatki wielu festiwali, m.in.: Nagroda Specjalna Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwal NOFFA, Nowy Dwór Mazowiecki (2017), I nagroda XX Ogólnopolskiego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", Warszawa (2017), II nagroda Festiwalu Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne - Grodków (2016), Nagroda "TRYTON" dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA (2016), finalistki Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "Pejzaż bez Ciebie", Toruń (2016), finalistki 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Wrocław (2016), Nagroda Główna VI Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu (2015), Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy (2015), Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu SANOK (2015), Nagroda VI Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej, Wrocław (2015). 

W grudniu 2017 r. zespół wydał debiutancką EPkę z autorską muzyką, którą wrocławska Gazeta Wyborcza wyróżniła nagrodą WARTO 2018 przyznawaną najbardziej obiecującym młodym artystom.

Utwory zespołu grane są m.in. w radiowej Trójce oraz wielu rozgłośniach regionalnych.

Bilety
Sprzedaż zakończona.