EnglishEnglish
 
KAMP! i REBEKA

KAMP! i REBEKA

czw., 14 listopada 2013, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

KAMP! i REBEKA we Wrocławiu!

 

14 listopada 2014 to data do zapamiętania dla wszystkich fanów dźwięków elektronicznych. We wrocławskim Eterze pojawią się dwie formacje, które nie tylko warto, ale wręcz trzeba zobaczyć: KAMP! – określany, zresztą bez żadnej przesady, najlepszym zespołem grającym elektronikę, oraz duet Rebeka, wykonujący mieszankę szeroko pojętej elektroniki i eksperymentalnego popu.  

KAMP! nazywani są fenomenem polskiej sceny muzycznej. Istnieją od około pięciu lat, ale naprawdę głośno zrobiło się o nich w listopadzie ubiegłego roku, gdy nakładem Brennnessel Records ukazał się ich pierwszy longplay, zatytułowany po prostu  „Kamp!”. Dziennikarze muzyczni największych portali i najważniejszych gazet płytę nie tylko zauważyli, ale też obsypali zespół wieloma komplementami. „Wprost” pisał, że „Ich debiut zachwyca”, Onet.pl, że „Warto było czekać na ten debiut”, a „Przekrój” kwitował krótko: „Klasa. Światowa”. Pod wrażeniem byli także przeciętni słuchacze, którzy z takim zainteresowaniem przyjęli płytę, że początkowy nakład już po kilkunastu dniach należało powiększyć o kilka tysięcy egzemplarzy. 

Wydanie krążka „Kamp!” to jeden z ważniejszych momentów w historii grupy, ale już wcześniej zdobywała ona uznanie słuchaczy i branży różnymi produkcjami, niekoniecznie własnymi. Zespół realizował remiksy dla artystów takich, jak Indigo Tree, Thieves Like Us, Appaloosa, Twilite, Shindu, Monika Brodka czy Cool Kids Of Death. Zwłaszcza współpraca z Moniką Brodką okazała się dobrą decyzją – KAMP! przygotowali remiks piosenki „Dancing Shoes” i to właśnie remiks, a nie oryginalne nagranie, jak to zwykle bywa, stał się jednym z singli promujących epkę artystki, „LAX”. Teledysk do piosenki wkrótce po opublikowaniu obejrzało ponad 150 tysięcy osób. 

Każdy występ KAMP! to wyjątkowe wydarzenie, pełne zaskakujących „zwrotów akcji”, w których ważną rolę odgrywają rozmaite inspiracje. Na trasie, w ramach której odbędzie się koncert we Wrocławiu, kapela promuje swój nowy materiał.

 

REBEKA

Drugi gość muzycznego wieczoru, który będzie miał miejsce w Eterze, to duet Rebeka. Na początku był to solowy projekt Iwony Skwarek, wokalistki związanej z zespołem Hellow Dog, a do połączenia sił z producentem Bartkiem Szczęsnym, a więc i do ustalenia obecnego składu, doszło w 2010 roku. Niedługo przyszło czekać na potwierdzenie, że decyzja była słuszna. 

Pierwszy singiel duetu, „Fail”, zaraz po premierze zagościł w radiu, a w Trójce stał się nawet piosenką tygodnia. Kolejny singiel - „Stars” - również spotkał się z zainteresowaniem i dobrym przyjęciem, czego dowodem była liczba wyświetleń teledysku do utworu – w ciągu niespełna 48 godzin obejrzało go ponad 20 tysięcy osób, a przez kilka miesięcy naliczono ponad 100 tysięcy odtworzeń. Potwierdzeniem sukcesu były zaproszenia na kolejne festiwale i koncerty klubowe – podobnie jak KAMP!, Rebeka miała okazję grać m.in. na The Great Escape w Brighton, krakowskim Selectorze czy Heineken Open’er Festival.   

W maju tego roku, nakładem Brennnessel Records, ukazał się debiutancki album duetu, „Hellada” - rewelacyjny i zaskakujący, w opinii Onetu zasługujący nawet na miano jednego z najważniejszych wydawnictw w historii polskiej elektroniki. I faktycznie sporo w tym stwierdzeniu racji. 

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać Rebeki, koniecznie nadróbcie zaległości. Najlepiej podczas występu na żywo - w Eterze. Tym bardziej, że będzie to jeden z koncertów pierwszej tak dużej trasy duetu po wydaniu debiutanckiego krążka. 

Bilety: 

38zł - przedsprzedaż (pierwsze 100szt.)
40 zł - przedsprzedaż
48 zł - w dniu koncertu
50 zł - miejsca siedzące (balkon)  

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.