EnglishEnglish
 
Kapela Timingeriu, Romani Bacht

Kapela Timingeriu, Romani Bacht

czw., 1 października 2015, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

KAPELA TIMINGERIU i  ROMANI BACHT - razem na Folkowym Graniu!

Jesienny sezon Folkowego Grania w Starym Klasztorze zapowiada się niezwykle interesująco. Dobrze znana  folkowej publiczności  KAPELA TIMINGERIU zaprosiła do wspólnego koncertowania znakomitą cygańską kapelę z wrocławskiego Brochowa – ROMANI BACHT!

Miłośników dobrej zabawy przy żywiołowej folkowej muzyce zapraszamy 1 października  do gotyckich wnętrz klubu Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. 

Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Gramy i śpiewamy muzykę cygańską, bałkańską i żydowską. Do tańca!

W skład zespołu wchodzą:

Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew
Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew
Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew
Mikołaj Nowicki - kontrabas
Magdalena Lipniewska - flet poprzeczny
Kuba Kurek - trąbka
Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne
Wojciech Nekanda Trepka- instrumenty perkusyjne

Zespół Romani Bacht to czołowy muzyczny przedstawiciel romskiej społeczności mieszkającej we Wrocławiu. Wrocław jest stolicą Romów. Mieszka ich tutaj najwięcej w Polsce. Ogromną zaletą Romów jest muzykalność. Każdy albo na czymś gra, albo śpiewa. Bez muzyki Romowie nie wyobrażają sobie życia. Bardzo ważne jest przekazywanie tradycji nowym pokoleniom przez kultywowanie tradycji muzycznych, które we Wrocławiu były realizowane od ponad 40 lat przez członków zespołu „Bacht”, obecnie występującego pod nazwą „Romani Bacht”. Zespół koncertuje wydaje płyty, a od 2010 posiada własne studio nagrań na  wrocławskim Brochowie.

Bilety
Sprzedaż zakończona.